Piłka nożna

Elana Toruń znów punktuje! Pewne zwycięstwo w Łęcznej [ZOBACZ SKRÓT]

Damian Lenkiewicz ustanowił wynik meczu (fot. Bartosz Tomczak)
Mateusz Bąk

Początek nowego sezonu II Ligi nie był wymarzony. Pod dwóch ostatnich porażkach Elana znów jednak zdobyła trzy punkty! W niedzielę żółto-niebiescy pokonali Górnik Łęczna 1:3

W Łęcznej żółto-niebiescy musieli sobie radzić bez najlepszego napastnika – Filipa Kozłowskiego oraz jednego z najważniejszych obrońców – Kordiana Górki. Paradoksalnie te dość poważne osłabienia pozwoliły Elanie zagrać wreszcie dobrą piłkę!

Pierwsza bramka padła z rzutu karnego podyktowanym po niezbyt groźnym, acz zdaniem sędziego nieprzepisowym ataku na Krzysztofa Kołodzieja. Z jedenastu metrów pewnie trafił Mariusz Kryszak.

Już dziesięć minut później z debiutanckiego gola cieszył się Bartosz Boniecki. Na drugą bramkę Elany natychmiast odpowiedział Dominik Lewandowski. Wynik w drugiej połowie ustanowił Damian Lenkiewicz.

W tabeli II Ligi Elana zajmuje dziesiąte miejsce. W ramach piątej kolejki w środę o 17:00 podejmie Skrę Częstochowa.