Piłka nożna

Elana wciąż na fali – torunianie wygrywają w Starogardzie

(fot. Krzysztof Maliszewski/archiwum)
Jakub Strzelka

Dobra passa piłkarzy Elany Toruń nadal trwa. Przed tygodniem zawodnicy Rafała Góraka pokonali na własnym stadionie Wierzycę Pelplin 5:0. W sobotę torunianie potwierdzili dobrą dyspozycję i pokonali na wyjeździe Klub Piłkarski Starogard 2:1. Tym samym umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli

Torunianie do spotkanie w Starogardzie mogli śmiało podchodzić spokojnie. Już przed nim przewodzili ligowej tabeli i to gospodarze „musieli”, a nie torunianie. W związku z tym piłkarze KP do meczu podeszli bardzo zmotywowani, co było widać już od pierwszych minut.

Custom Text

Od początku gra była bardzo wyrównana. Gospodarze grali przeciwko Elanie bardzo walczenie. Co więcej, mieli również swoje szanse, ale nie potrafili ich wykorzystywać. Sytuacja zmieniła się w osiemnastej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową w bramce umieścił Błażej Chouwer. Od tego czasu żółto-niebiescy ruszyli do kontrataku. Jednak gospodarze umiejętnie się bronili, co więcej, mieli kolejne swoje szanse, ale nie potrafili ich wykorzystać. Podobnie jak Elana.

Torunianie jednak wykazali się większą skutecznością i w 69 minucie do wyrównania doprowadził Daniel Ciach. Od tego momentu gra znacznie przyspieszyła, bo i czasu do końca było coraz mniej. Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść torunian w doliczonym czasie gry. W 91 minucie wynik meczu ustalił Maciej Stefanowicz i Elana mogła cieszyć się z kolejnych trzech punktów.

Piłka nożna
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Piłka nożna

DSC_2124-1-1000x600

FC Toruń bezlitosny dla beniaminka

Maciej Gorczyński16 grudnia 2017
fc-1000x600

Demolka! FC Toruń rozbiło Pogoń 04 Szczecin!

Maciej Gorczyński2 grudnia 2017
DSC_3895

Elana na półmetku sezonu. W środę odbył się panel dyskusyjny z kibicami

Krystian Mekka1 grudnia 2017
DSC1981-1000x600

Ostatni mecz w tym roku i ostatni mecz w karierze – FC Toruń podejmie Pogoń 04 Szczecin