Custom Text
Piłka nożna

Hit kolejki w Zduńskiej Woli! Kto przejmie pozycję wicelidera?

Krystian Mekka

Mecz drużyn zajmujące miejsca na podium. Wicemistrz Polski konta brązowy medalista. Ostatni mecz przed przerwą reprezentacyjną. Czas na mecz o pozycję wicelidera pomiędzy Gattą Active Zduńska Wola, a FC Toruń

Hala w Zduńskiej Woli należy do “twierdz” najtrudniejszych do zdobycia. Zespół Gatty nie przegrał u siebie od 27 lutego 2016, czyli aż od 22 spotkań! Pomimo, iż wygrana na terenie wicemistrza Polski w tej chwili może wydawać się być czymś w rodzaju “mission impossible” to należy nadmienić, że oba zespoły dobre rozpoczęły rok.

FC Toruń zwyciężył, z problemami w końcówce spotkania z AZS-em UŚ Katowice 4:2, dzięki czemu zagwarantował sobie pięciopunktową przewagę nad czwartym w tabeli Piastem Gliwice. Gatta Active Zduńska Wola przeprowadziła “otwartą walkę” z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok, którą ostatecznie wygrała aż 14:6. Wybitna forma strzelecka graczy podopiecznych Wojciecha Sopura może lekko niepokoić.

Przed dzisiejszym meczem torunianie tracą do zduńskowolan tylko jeden punkt. Tylko zwycięstwo może zapewnić zespołowi Łukasza Żebrowskiego pozycję wicelidera na przerwę reprezentacyjną. Byłby to ogromny zastrzyk energii oraz motywacji dla naszej drużyny. Spotkanie Gatta – FC rozpocznie się o godz. 20:00. Transmisję na żywo z tego spotkania przeprowadzi stacja Sportklub.