Custom Text
Piłka nożna

Karol Czyszek z FC Toruń najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski do lat 20!

Trzech zawodników FC Toruń reprezentowało zespół Unisław Team (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)
Krystian Mekka

W zeszły weekend w Oleśnicy odbyły się finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 20 w futsalu. Zawodnik Unisław Team, Karol Czyszek, którego macierzystym klubem jest FC Toruń, został zawodnikiem turnieju. Udział w finałach brał także TAF Toruń

Do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 20 w futsalu zakwalifikowało się 12 drużyn, w tym dwie z naszego województwa – Unisław Team oraz TAF Toruń. W zespole z Unisławia w finałach wystąpili zawodnicy FC ToruńKarol Czyszek (rocznik 1996), Kamil Kaczmarek (rocznik 2000) oraz Dawid Wędołowski (rocznik 1998). Cała trójka wystąpiła we wszystkich sześciu spotkaniach.

Custom Text

Unisław Team po półfinałowej porażce z późniejszym mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała, ostatecznie zwyciężył w meczu o 3. miejsce i stanął na najniższym stopniu podium. Kamil Kaczmarek oraz Karol Czyszek dwukrotnie wpisali się na listę strzelców, a dodatkowo ten ostatni został wyróżniony tytułem zawodnika finałów.

Nasze miasto miało również swoich reprezentantów w „najlepszej dwunastce”. TAF Toruń, prowadzony przez Mateusza Kolczańskiego, zakończył niestety rozgrywki na fazie grupowej. Nasi młodzieżowcy zajęli ostatnie miejsce w grupie bez zdobytego punktu, ulegając Gwieździe Ruda Śląska, Hurtapowi Łęczyca i UEK Kraków.