Piłka nożna

KP Starogard Gdański wywozi z Torunia komplet punktów…

(fot. archiwum)
Avatar

21 października na stadionie im. Grzegorza Duneckiego w zaległym spotkaniu III ligi gr.2 spotkały się drużyny Elany Toruń i KP Starogard Gdański. Mimo wyrównanego spotkania, Toruń z trzema punktami opuściła drużyna gości…

Dobrze spotkanie rozpoczęła Elana. Do piłek prostopadłych wystawiał się Matus Marcin i regularnie dochodziło do sytuacji bramkowych. Jedną z nich Słowak zamienił na bramkę w 18. minucie spotkania, po dobrym dośrodkowania z prawego skrzydła. Pierwsza groźna okazja gości nastąpiła dopiero w 24. minucie. Strzał został zablokowany i piłka wyleciała na rzut rożny.

W 33. minucie Starogard doprowadził do wyrównania. Po dobrym strzale Marcina Warcholaka z rzutu wolnego, Artur Haluch był zmuszony wyciągać piłkę z siatki. Przyjezdni nie zamierzali na tym poprzestać. Skutecznie zepchnęli Elanowców na ich połowę i stwarzali zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Pierwsza połowa gry zakończyła się wynikiem 1:1.

W 54. minucie spotkania kontrowersyjną decyzję podjął arbiter spotkania. Sergio Camacho upadł w polu karnym i wbrew protestom żółto-niebieskich sędzia Bartłomiej Zywert ukarał Hiszpana żółtym kartonikiem. Zaledwie kilka minut później Camacho zmarnował świetną sytuacją bramkową. Pomocnik Elany wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz strzał okazał się niecelny. Tuż po tej sytuacji trener Grzegrzółka zdecydował się w jego miejsce wprowadzić Huberta Antkowiaka. W 62. minucie czerwoną kartką ukarany został Matus Marcin. Dwie minuty później swój udział w spotkaniu zakończył Kacper Jóźwicki. W jego miejsce na placu gry pojawił się Jose Plazas Fernandez.

W 76. minucie trener Grzegrzółka dokonał podwójnej zmiany. Na boisko wprowadzono Wojciecha Pisarka oraz Damiana Lenkiewicza, a grę zakończyli Damian Zagórski i Sebastian Rak. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Artura Halucha piłkarze ze Starogardu Gdańskiego wyszli na prowadzenie. Piłkę do siatki pokierował Szymon Stosik. Do ostatniej zmiany w szeregach żółto-niebieskich doszło w 86. minucie. Z boiska zszedł Jakub Pawlicki, a w jego miejsce pojawił się 16-letni Filip Wienczek. W ostatnich minutach nie pomogły desperackie próby Elany. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 i goście mogli wrócić do Starogardu Gdańskiego bogatsi o trzy punkty.

ELANA TORUŃ 1:2 KP STAROGARD GDAŃSKI

17′ 1:0 Matus Marcin
35′ 1:1 Marcin Warcholak
62′ Czerwona kartka – Matus Marcin
87′ 1:2 Szymon Stosik

Elana Toruń – 1. Artur Haluch, 2. Esteban Munoz Nogales, 4. Jakub Pawlicki (23. Filip Wienczek 84′), 5. Jakub Świeciński, 8. Damian Zagórski (27. Damian Lenkiewicz 76′), 10. Kacper Jóźwicki (6. Jose Plazas Fernandez 64′), 11. Matus Marcin, 16. Łukasz Furtak, 17. Sergio Camacho Martinez ( 9. Hubert Antkowiak 60′), 18. Mariusz Kryszak (C), 24. Sebastian Rak ( 21. Wojciech Pisarek 76′)

KP Starogard Gdański – 89. Patryk Kotłowski, 2. Kamil Sylwestrzak, 3. Patryk Moskiewicz, 4. Arkadiusz Korpalski, 5. Marcin Warcholak, 10. Karol Zieliński (7. Michał Wohlert 68′), 13. Bernard Powszuk (C), 15. Szymon Stosik (11. Jakub Jasiński 90′), 16. Marcin Kajca (9. Robert Hirsz 20′), 18. Kacper Łazaj (14. Daniel Górski 84′), 20. Paweł Kowalczyk