fbpx
Piłka nożna

Mistrz Polski z Torunia walczy o wyjazd na Ligę Mistrzów!

(fot. Dynamik Herring Toruń/facebook)
Mistrz Polski z Torunia walczy o wyjazd na Ligę Mistrzów!
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Dynamik Toruń to marka, którą w Grodzie Kopernika zna już niemal każdy. Zespół piłki nożnej sześcioosobowej istnieje od 2012 roku i dwukrotnie już zdobył tytuł mistrza Polski oraz puchar Polski. Teraz klub walczy o wyjazd do Chorwacji, gdzie odbędzie się kolejna edycja Ligi Mistrzów

Zespół Dynamika od początku swojego istnienia odnosił sukcesy na arenie toruńskiej, a następnie ogólnopolskiej. Na swoim koncie mają ogromną ilość sukcesów. Po raz pierwszy tytuł mistrza Polski wywalczyli w 2015 roku, a tę sztukę powtórzyli kilka tygodni temu. Do tego udało im się również wywalczyć Puchar Polski. Dzięki swoim osiągnięciom wywalczyli awans do Ligi Mistrzów, gdzie… mogą się nie pojawić.

Problemem są pieniądze. Za triumf w Fortunie Pucharze Polski torunianie otrzymali nagrodę 12 500 zł. Kwota ta pokrywa część wydatków na wyjazd do Chorwacji, ale potrzebne są dodatkowe środki. Chodzi o kwotę ok. 10 000 zł, która powinna pokryć transport oraz wyżywienie i nocleg dla dwóch członków drużyny.

W pomoc świeżo upieczonym mistrzom Polski i zdobywcom Pucharu Polski włączył się m.in. Michał Rzymyszkiewicz. Radny złożył wniosek do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego o uhonorowanie zespołów Dynamika Toruń oraz Jakubskiego, który również z powodzeniem rywalizował w ogólnopolskich rozgrywkach. Sprawy w swoje ręce wzięli także sami zawodnicy Dynamika. Na popularnym portalu zrzutka.pl uruchomili zbiórkę pieniędzy potrzebnych na realizację swoich marzeń. Pomóc może więc każdy!

Rozgrywki Ligi Mistrzów, w których wystąpią najlepsze drużyny z Europy, odbędą się w dniach 18-21 października w chorwackiej miejscowości Poreč.

Piłka nożna
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Piłka nożna

MEDIA_AMP_final_mezczyzn_najlepszatrojka_01 (1)

Torunianie najlepsi w Akademickich Mistrzostwach Polski!

Mateusz Bąk26 lutego 2020
dji_0160

Stadion Miejski doczekał się oświetlenia. Na tym nie koniec zmian!

Mateusz Bąk31 stycznia 2020
vitajtedf

Elanę wzmocniło dwóch Słowaków

Mateusz Bąk17 stycznia 2020
elana

Elana Toruń zakończyła rundę jesienną

Redakcja ChilliTorun.pl2 grudnia 2019
_DSC9212

W Toruniu znów zagra młodzieżowa reprezentacja

Mateusz Bąk8 października 2019
1234

Znamy nazwisko nowego trenera Elany!

Mateusz Bąk8 października 2019
aj

Elana Toruń bez trenera!

Mateusz Bąk7 października 2019
DSC_0382

Puchar Polski ponownie w Toruniu. Czy tym razem będzie awans?

Mateusz Bąk25 września 2019
futsal-765721_1920

Młodzi futsaliści na podium Mistrzostw Europy!

Mateusz Bąk14 września 2019