fbpx
Piłka nożna

Mistrz Polski z Torunia walczy o wyjazd na Ligę Mistrzów!

(fot. Dynamik Herring Toruń/facebook)
Mistrz Polski z Torunia walczy o wyjazd na Ligę Mistrzów!
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Dynamik Toruń to marka, którą w Grodzie Kopernika zna już niemal każdy. Zespół piłki nożnej sześcioosobowej istnieje od 2012 roku i dwukrotnie już zdobył tytuł mistrza Polski oraz puchar Polski. Teraz klub walczy o wyjazd do Chorwacji, gdzie odbędzie się kolejna edycja Ligi Mistrzów

Zespół Dynamika od początku swojego istnienia odnosił sukcesy na arenie toruńskiej, a następnie ogólnopolskiej. Na swoim koncie mają ogromną ilość sukcesów. Po raz pierwszy tytuł mistrza Polski wywalczyli w 2015 roku, a tę sztukę powtórzyli kilka tygodni temu. Do tego udało im się również wywalczyć Puchar Polski. Dzięki swoim osiągnięciom wywalczyli awans do Ligi Mistrzów, gdzie… mogą się nie pojawić.

Problemem są pieniądze. Za triumf w Fortunie Pucharze Polski torunianie otrzymali nagrodę 12 500 zł. Kwota ta pokrywa część wydatków na wyjazd do Chorwacji, ale potrzebne są dodatkowe środki. Chodzi o kwotę ok. 10 000 zł, która powinna pokryć transport oraz wyżywienie i nocleg dla dwóch członków drużyny.

W pomoc świeżo upieczonym mistrzom Polski i zdobywcom Pucharu Polski włączył się m.in. Michał Rzymyszkiewicz. Radny złożył wniosek do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego o uhonorowanie zespołów Dynamika Toruń oraz Jakubskiego, który również z powodzeniem rywalizował w ogólnopolskich rozgrywkach. Sprawy w swoje ręce wzięli także sami zawodnicy Dynamika. Na popularnym portalu zrzutka.pl uruchomili zbiórkę pieniędzy potrzebnych na realizację swoich marzeń. Pomóc może więc każdy!

Rozgrywki Ligi Mistrzów, w których wystąpią najlepsze drużyny z Europy, odbędą się w dniach 18-21 października w chorwackiej miejscowości Poreč.

Piłka nożna
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Piłka nożna

sdf

Torunianin mistrzem Polski! Niezwykły sukces Piasta Gliwice!

Mateusz Bąk19 maja 2019
DSC_0690-1000x600

Pogrzebane szanse na awans. Olimpia Elbląg zapewnia sobie utrzymanie w ostatnich sekundach!

Maciej Gorczyński19 maja 2019
IMG_9950-1000x600

[NA ŻYWO] Olimpia Grudziądz – Elana Toruń

Maciej Gorczyński11 maja 2019
IMG_9987

Wielkie emocje na koniec sezonu. Olimpia i Elana grają o awans w Grudziądzu!

Maciej Gorczyński11 maja 2019
DSC_0382

Znakomity mecz i zasłużone zwycięstwo Elany! Awans coraz bliżej!

Mateusz Bąk5 maja 2019
DSC_0374

Elanę znów pokaże telewizja publiczna

Mateusz Bąk4 maja 2019
DSC_0434

Elana z dużymi szansami awansu. W niedzielę arcyważny mecz!

Mateusz Bąk2 maja 2019
ptr

Rafał Górak: po tym meczu mam mały niesmak

Maciej Gorczyński25 marca 2019
1200px-Budynek_aresztu,_piekary

Studenci znów organizują wejście do “Okrąglaka”

Mateusz Bąk23 marca 2019