[NA ŻYWO] Widzew Łódź – Elana Toruń

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)

Na ten mecz kibice obu zespołów czekali od dawna. Dzisiejszego wieczoru Widzew Łódź podejmie na własnym terenie Elanę Toruń w ramach 25. kolejki rozgrywek II ligi. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się 1 września w Toruniu, padł bezbramkowy remis. Jak będzie tym razem? Zapraszamy na naszą relację na żywo z tego spotkania!

Uwaga – strona nie wymaga odświeżania, załaduje się ponownie po 30 sekundach!

(fot. facebook/RTS Widzew Łódź)

WIDZEW ŁÓDŹ – ELANA TORUŃ

1:1

Bramki: Daniel Tanżyna – Krzysztof Wołkowicz

Składy:

Elana Toruń: Michał Nowak, Jan Andrzejewski, Wojciech Onsorge, Michał Kołodziejski, Kordian Górka, Dominik Kościelniak, Jon Errasti Zabaleta, Mateusz Stryjewski, Maciej Stefanowicz, Krzysztof Wołkowicz, Filip Kozłowski

Widzew Łódź: Patryk Wolański, Adam Radwański, Dario Kristo, Marcin Pieńkowski, Rafał Wolsztyński, Łukasz Turzyniecki, Daniel Tanżyna, Michael Ameyaw, Tomasz Wełna, Filip Mihaljević, Sebastian Zieleniecki

90+4′ Koniec spotkania – 1:1! Po raz drugi w tym sezonie mecz przyjaźni kończy się podziałem punktów.

90′ Sędzia dolicza 4 minuty.

89′ Tym razem rywali przycisnęła Elana. Przed momentem strzałem nożycami popisał się Lenartowski. Piłka leciała w światło bramki, ale uderzenie zablokował obrońca.

86′ Obaj trenerzy wykorzystali już wszystkie zmiany. Za Mateusza Stryjewskiego wchodzi Maciej Felsch.

84′ Żółtą kartką za faul taktyczny ukarany Jan Andrzejewski.

83′ Trzecia zmiana Elany. Z boiska schodzi zdobywca gola – Krzysztof Wołkowicz. Za niego na boisku melduje się Mariusz Kryszak.

82′ Elana mogła wyjść z groźną kontrą, ale źle zachował się Lenkiewicz.

80′ Okres wyraźnej przewagi Widzewa. Po zejściu Errastiego wyraźnie oddajemy środek pola.

78′ Ostatnia zmiana w ekipie Widzewa. Konrad Gutowski za Michaela Ameyaw,

75′ Trzecia zmiana Widzewa. Boisko opuścił Marcin Pieńkowski, a w jego miejsce pojawił się Kacper Falon.

72′ Mamy dzisiaj rekord frekwencji! Spotkanie Widzewa Łódź z Elaną Toruń na stadionie ogląda 17 979 kibiców!

70′ Marcin Pieńkowski poradził sobie z dwójką obrońców Elany, jednak jego strzał został zablokowany. Michael Ameyaw zderzył się jeszcze z Michałem Nowakiem. Piłka wylądowała na poprzeczce, ale sędzia odgwizdał faul.

66′ Z boiska schodzi Jon Errasti Zabaleta. Trzeba przyznać, że był to udany debiut Hiszpana. Zastępuje go Artur Lenartowski.

62′ Złe wybicie bramkarza próbował wykorzystać Mateusz Stryjewski. Jego strzał z okolic środka boiska nie znalazł drogi do bramki.

60′ Na pierwszą zmianę decyduje się Rafał Górak. Damian Lenkiewicz za Dominika Kościelniaka.

58′ Druga zmiana Widzewa. Kohei Kato za Rafała Wolsztyńskiego.

57′ Strzał Kozłowskiego z ostrego kąta! Niepewna interwencja Wolańskiego i mamy rzut rożny.

55′ Pierwsza zmiana w zespole Widzewa. Z boiska zszedł Filip Mihaljević, a zastąpił go Mateusz Michalski.

53′ Jon Errasti po raz kolejny zażegnuje niebezpieczeństwo! Hiszpan jest dziś chyba najpewniejszym punktem Elany.

49′ Zadrżały serca toruńskim kibicom! Proste podanie do bramkarza mogło się zakończyć bramką dla Widzewa. Michał Nowak fatalnie skiksował. Na szczęście piłka minęła bramkę. Rzut rożny również przyniósł zagrożenie. Strzał widzewiaka obok bramki.

46′ Rozpoczynamy drugą połowę!

45′ Sędzia zaprasza piłkarzy do szatni.

45′ Jedna minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

44′ Niezdecydowanie w polu karnym Elany mogło zakończyć się bramką. Na szczęście piłka minęła wszystkich zawodników Widzewa.

43′ Dobiega końca pierwsza połowa meczu, w której pochwalić należy nowego zawodnika Elany – Zabaletę. Dla Hiszpana nie ma straconych piłek. Wprowadza również dużo spokoju w środku pola.

38′ Ależ zrobił nam się mecz! Tym razem blisko zdobycia gola żółto-niebiescy. Strzał Kozłowskiego zablokowany przez obrońcę!

36′ REMIS! Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia, ale drugie dośrodkowanie z gry trafiło do adresata. Bramkę wyrównującą zdobywa Daniel Tanżyna. 1:1!

35′ Groźne uderzenie z dystansu Marcina Pieńkowskiego. Piłkę na róg wybija Michał Nowak.

34′ Coraz śmielej atakuje Elana.

30′ GOL DLA ELANY!!! Kapitalnym podaniem na wolne pole popisał się Michał Kołodziejski. Prawą stroną pomknął Filip Kozłowski i idealnie dograł piłkę do wbiegającego w pole karne Krzysztofa Wołkowicza, a ten rozpędzony umieścił piłkę w siatce! 1:0 dla Elany!

28′ Elana bliska zdobycia gola! Najpierw po ładnej akcji strzałem ze skraju pola karnego zaskoczyć bramkarza próbował Filip Kozłowski, a następnie do strzału doszedł również Mateusz Stryjewski. Piłka minimalnie minęła bramkę Widzewa.

27′ Kolejny strzał głową ze strony Widzewa. Piłka ponownie przeleciała nad poprzeczką.

24′ Kolejne dobre dośrodkowanie widzewiaków ze stałego fragmentu gry i pierwszy strzał na bramkę Nowaka. Uderzenie głową Tomasza Wełny było jednak niecelne.

22′ Żółtą kartką ukarany Krzysztof Wołkowicz za faul na rywalu. Ta decyzja wyraźnie nie spodobała się Rafałowi Górakowi, którego uspokajać przy linii bocznej musiał sędzia techniczny.

20′ Po dwudziestu minutach wygląda to trochę jak w Toruniu – wielkie święto tylko na trybunach.

19′ Widzewiacy stosują wysoki pressing, z którym nie najlepiej radzą sobie torunianie.

16′ Tym razem dobrym dośrodkowaniem ze stałego fragmentu gry popisał się Krzysztof Wołkowicz. Niezbyt pewnie interweniował Patryk Wolański, ale ostatecznie Widzew zażegnał niebezpieczeństwo.

13′ Z każdą minutą rośnie przewaga Widzewa, ale gospodarze wciąż nie oddali strzału na bramkę Nowaka.

8′ Na trybunach oczywiście komplet publiczności, który gorąco dopinguje oba zespoły. Na sektorze gości około 600 kibiców z Torunia, ale fanów Elany jest tu dziś zdecydowanie więcej.

7′ Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Adama Radwańskiego, ale w porę piłkę wybili torunianie.

4′ W pierwszych minutach meczu częściej przy piłce utrzymują się łodzianie. Na razie bez zagrożenia pod jakąkolwiek bramką.

1′ Pierwszy gwizdek sędziego! Rozpoczęli gospodarze.

19:04 – W dzisiejszym spotkaniu w ekipie Elany zadebiutuje nowy nabytek toruńskiego klubu – Jon Errasti Zabaleta.

19:00 – Już za 10 minut rozpocznie się mecz na szczycie 25. kolejki rozgrywek II ligi pomiędzy Widzewem Łódź a Elaną Toruń. Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę.