Piłka nożna

Nudny mecz, szczęśliwe zwycięstwo – Elana pnie się w górę tabeli!

(fot. Marcin Lewicki/chillitorun.pl)
Maciej Gorczyński

Elana Toruń odniosła piąte ligowe zwycięstwo z rzędu! W meczu 14. kolejki III ligi, żółto-niebiescy pokonali 1:0 Centrę Ostrów Wielkopolski. Zwycięstwo dał im Mariusz Kryszak, który wykorzystał sprezentowaną przez sędziego “jedenastkę”

O całym spotkaniu można powiedzieć jedynie tyle, że się odbyło… W tym miejscu można zacytować wielu trenerów, którzy w pomeczowych komentarzach stwierdzają, że “to był typowy mecz walki”. W pierwszych 45 minutach działo się niewiele, obie drużyny grały głównie długą piłką, przez co akcje były szybko powstrzymywane zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.

Do jedynej groźnej sytuacji w tej części spotkania doszło w 29. minucie. Dwukrotnie przed szansą zdobycia gola była Centra, jednak za każdym razem z dobrej strony pokazywał się Bartosz Poloczek. Pierwsza połowa zakończyłaby się bezbramkowym remisem gdyby nie… prezent od sędziego. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w doliczonym czasie gry. W polu karnym upadł Artur Lenartowski, a arbiter bez wahania podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Mariusz Kryszak.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. W 49. minucie kolejną okazję mieli gospodarze. Dwóch zawodników Centry rozmontowało obronę żółto-niebieskich, ale nie udało im się oddać strzału. W pozostałej części spotkania nie działo się już praktycznie nic… Zarówno Elana, jak i Centra popełniała sporo błędów i kibice obu drużyn mogli odetchnąć z ulgą kiedy sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Dzięki kolejnej wygranej Elana Toruń pnie się w górę tabeli. Po 14. kolejce żółto-niebiescy plasują się na 2. pozycji, jednak część spotkań nie dobiegła jeszcze końca. Najważniejszy jest fakt, że podopieczni Rafała Góraka do liderującego Świtu Skolwin tracą zaledwie 2 “oczka”. Kolejny mecz torunianie rozegrają 11 listopada z Wierzycą Pelplin.

Centra Ostrów Wielkopolski – Elana Toruń 0:1 (0:1)

Bramka: Mariusz Kryszak (k) 45′