Pewna wygrana w Wieliczce. FC Toruń na 4. miejscu!

Było to bardzo ważne zwycięstwo "pomarańczowo-czarnych"! (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)
Krystian Mekka

W sobotni wieczór FC Toruń przystępował do rywalizacji z MKF Solne Miasto Wieliczka, która była początkiem serii trzech wyjazdowych spotkań zespołu Klaudiusza Hirscha. Torunianie pewnie wygrali 3:0, dzięki czemu awansowali na czwarte miejsce w tabeli

W zapowiedzi tego spotkania zdążyliśmy nadmienić, że najbliższe trzy spotkania wyjazdowe będą miały dla FC Toruń szczególne znaczenie w kontekście ostatecznych rozrachunków tego sezonu. Nic więc dziwnego, że nasi zawodnicy podeszli do rywalizacji z MKF Solne Miasto Wieliczka podwójnie zmotywowani i skoncentrowani. Od pierwszego gwizdka sędziów inicjatywę przejęli zawodnicy Klaudiusza Hirscha, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w drugiej minucie po podaniu Marcina Mikołajewicza do bramki Krystiana Brzenka trafił Krzysztof Elsner.

Zespół z Grodu Kopernika próbował pójść za ciosem w dalszej części pierwszej odsłony, jednak nie udało się podwyższyć prowadzenia. Torunianie zbyt często byli nieskuteczni pod bramką gospodarzy. Wieliczanie nie zamierzali pozostać dłużni, lecz po raz kolejny w tym sezonie, pewnym punktem FC Toruń był Nicolae Neagu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem torunian, którzy kontrolowali wydarzenia na boisku, co udowadniali także w drugich dwudziestu minutach.

Po siedmiu minutach nieskutecznych akcji obu stron, w końcu FC Toruń podwyższył wynik. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Michał Wojciechowski, strzelając gola z ostrego kąta. Nie był aż nadto widoczny efekt “nowej miotły” w zespole z Wieliczki, którym wyraźnie zeszło powietrze w kolejnych fragmentach meczu. W 34. minucie Marcin Mikołajewicz miał świetną okazję po fenomenalnym wyrzucie piłki przez Neagu, lecz ta minimalnie przeleciała bramkę gospodarzy. 60 sekund później “Miki” wykorzystał jednak swoją kolejną sytuację, podwyższając rezultat na 3:0.

Zwycięstwo przeciwko z MKF Solne Miasto smakowało jeszcze lepiej niż się spodziewano, ponieważ czwarta w tabeli przed tą kolejką Pogoń 04 Szczecin przegrała swój mecz z Clearexem Chorzów, co zagwarantowało torunian awans pozycję wyżej. Kolejnym celem FC Toruń będzie Gatta Active Zduńska Wola, którą nasi zawodnicy podejmą już najbliższą środę w ramach Pucharu Polski. Natomiast następny mecz ligowy podopieczni trenera Hirscha zagrają w Głogowie z Euromasterem Chrobrym, który sensacyjnie ograł w niedzielne popołudnie… Rekord Bielsko-Biała.

MKF SOLNE MIASTO WIELICZKA – FC TORUŃ 0:3 (0:1)

Bramki: Elsner (2′), Wojciechowski (27′), Mikołajewicz (34′)

Dumny bydgoszczanin mieszkający i kochający się w Toruniu. Fanatyk piłki nożnej i ręcznej w każdym wydaniu. Komentator sportowy i spiker z muzycznej rodziny. Gaduła nadużywająca kolokwializmów i metafor