Piłka nożna

Porażka FC Toruń – koniec marzeń o medalu

Torunianie dzielnie walczyli do końca meczu (fot. Krzysztof Maliszewski)
Sebastian Górka

Piłkarze halowi FC Toruń przegrali na własnym parkiecie z zespołem Pogoni 04 Szczecin 3:5 w meczu 21. kolejki Futsal Ekstraklasy. Tym samym torunianie odpadają z rywalizacji o medale Mistrzostw Polski

Aby liczyć się w walce o medale podopieczni Klaudiusza Hirscha musieli wygrać dwa ostatnie mecze i czekać na wyniki Red Devils Chojnice. Szybko jednak marzenia zostały stłumione. FC Toruń przegrało swoje spotkanie, co wykorzystali chojniczanie wygrywając z Nbitem Gliwice 11:4. Przewaga wzrosła do pięciu punktów i to Czerwone Diabły są pewni miejsca w czołowej czwórce. Warto odnotować, że piłkarze FC przegrali na własnym parkiecie po raz pierwszy od 27 miesięcy.

Wynik spotkania w dwunastej minucie gry otworzył Adam Jonczyk. Później na 2:0 podwyższył Michał Kubik. Trzecią bramkę dla szczecinian ponownie strzelił Jonczyk. Na przerwę torunianie schodzili z trzybramkową stratą. Powodem takiego wyniku były liczne błędy popełniane przez naszych zawodników.

W przerwie meczu miała miejsce burzliwa narada w szatni naszej drużyny. Początek drugiej części nie był dla piłkarzy z Grodu Kopernika szczęśliwy. Zaledwie trzydzieści sześć sekund po wznowieniu kolejną bramkę zdobyli przyjezdni. Autorem trafienia był Mateusz Gepert.

Gospodarze w 21. minucie spotkania przegrywali już 0:4. Wówczas nasi zawodnicy wzięli się za odrabianie strat. W 39. minucie było zaledwie 3:4 i wydawało się, że jeszcze wszystko jest możliwe. Wtedy jednak pechowo piłkę stracił Krzysztof Elsner, co zaskutkowoło stratą piątego gola. Pomimo niekorzystnego wyniku nasi piłkarze walczyli do końca, jednak to goście ze Szczecina okazali się tego dnia lepsi.

Ostatni mecz FC rozegra w sobotę, 23 kwietnia o godzinie 18:00, nie w hali przy ul. Świętego Józefa, a w Arenie Toruń. Włodarze toruńskiego  klubu liczą na to, że kibice licznie pojawią się w hali przy ul. Bema, aby godnie pożegnać naszych piłkarzy.

FC Toruń – Pogoń `04 Szczecin 3:5 (0:3)

Bramki: 26. Negau, 35. Mikołajewicz, 39. Suchocki – 12. Jonczyk, 16. Kubik, 17. Jonczyk, 21. Gepert, 39. Kubik

FC Toruń: Negau, Naparło – Wojciechowski, Mikołajewicz, Elsner, Suchocki (C), Pelc-Fernandes, Świtoń, Morozow, Wołoszyn, Waszak, Szczepaniak, Czyszek, Domański

Pogoń `04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Jakubiak, Gepert, Jurczak, Tubacki, Jonczyk, Solecki, Kubik (C), Maćkiewicz, Shamotii