Przerwać złą passę

Do trzech razy sztuka? Tomasz Asensky przed swoim trzecim ligowym spotkaniem (fot. archiwum)
Sebastian Górka

Piłkarze Elany Toruń podejmą w niedzielę w meczu dwunastej kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zespół Polonii Środa Wielkopolska

Niedzielni rywale torunian zajmują aktualnie piąte miejsce z dorobkiem osiemnastu punktów uzyskanych po pięciu zwycięstwach i trzech remisach oraz trzech porażkach. Toruńska Elana obecnie plasuje się na jedenastym miejscu z dwunastoma punktami na koncie.

W zespole Polonii nie zagrają pauzujący za kartki Igor Jurga i Patryk Palacz. Poza nimi trener gości, Mariusz Bekas ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników. W przeszłości Bekas był związany z toruńskim klubem.

Torunianie natomiast będą chcieli przerwać serię porażek. Ostatni raz żółto-niebiescy wygrali 4. października, kiedy to po bramce Michała Żurowskiego w 80. minucie spotkania pokonali KKS Kalisz.

Oba zespoły w III lidze spotkały się już w sezonie 2013/2014. Był to pierwszy sezon Elany w na tym szczeblu rozgrywek po spadku z II ligi. Jesienią na boisku w Toruniu Polonia wygrała z Elaną 2:0 po bramkach Mateusza Plucińskiego i Jakuba Solarka. W rewanżu na wiosnę, zespół ze Środy Wielkopolskiej znów okazał się lepszy od Elany. Tym razem Polonia zwyciężyła 1:0 po bramce z rzutu karnego Michała Chmieleckiego.

Początek niedzielnej potyczki zaplanowano na godzinę 13.00 na stadionie przy ul. Bema. Bilety w cenie 6 zł będą do nabycia w kasach przed meczem. Kobiety i mlodzież do lat 13 mają wstęp wolny.

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.