Spacerek FC Toruń w Pucharze Polski. Pewny awans do kolejnej rundy

Rywalem FC Toruń w następnej rundzie Pucharu Polski będzie Pogoń 04 Szczecin (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)
Krystian Mekka

Pomimo iż trwa przerwa w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy, to jednak FC Toruń nie mogło pozwolić sobie na odpoczynek. W miniony weekend gracze Klaudiusza Hirscha pojechali do Iławy, gdzie zmierzyli się z miejscowym zespołem Zaw-Bud i pokonali go aż 7:0

Nasi futsaliści po niezwykle ważnym zwycięstwie z Gattą Active Zduńska Wola w lidze, przystępowali w pozytywnych nastrojach do rozgrywek Pucharu Polski. Rywalem torunian był Zaw-Bud Iława, który dał się we znaki innej drużynie z naszego miasta, bowiem w 1/32 finału iławianie pokonali TAF Euro-Drób Toruń aż 12:3. Nad Jeziorak nie wybrali się Nicolae Neagu oraz Michał Suchocki, którzy dostali wolne, natomiast Karol Czyszek nie wystąpił w niedzielnym meczu z powodu urazu kostki.

Mecz przebiegał całkowicie pod kontrolą gości z Grodu Kopernika. Zaw-Bud chciał zaprezentować się jak najlepiej przeciwko ekstraklasowej drużynie, lecz iławiański mur został częściowo zburzony w 13. minucie, gdy po rozegraniu rzutu rożnego do siatki trafił Mateusz Waszak. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Futsal Clubu.

W drugiej odsłonie gospodarze stopniowo opadali z sił, czego skutkiem były kolejne trafienia podopiecznych Klaudiusza Hirscha. Drugiego gola zdobył Krzysztof Elsner, który wykorzystał zamieszanie przed bramką Zaw-Budu. Później Sylwester Kieper wykorzystał dobre dogranie z autu Remigiusza Spychalskiego i było 3:0.

W ostatnich dziesięciu minutach, trener FC Toruń, Klaudiusz Hirsch wpuścił pomiędzy słupki Dawida Wędołowskiego oraz 18-letniego Roberta Stolarskiego w pole. Wówczas skala błędów Zaw-Budu osiągnęła już apogeum, z czego skorzystywali torunianie. W ostatnich 180 sekundach jeszcze bramkarza gospodarzy pokonywali Mykoła Morozow, Robert Stolarski oraz Remigiusz Spychalski. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem FC Toruń i oczywiście awansem do następnej rundy.

Warte nadmienienia jest także dobry występ w bramce Kamila Naparły, który do momentu wejścia pomiędzy słupki Dawida Wędołowoskiego grał bardzo pewnie. W kolejnej rundzie Pucharu Polski nasi futsaliści zmierzą się u siebie z Pogonią 04 Szczecin. Mecz odbędzie się 25 lub 26 lutego w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK.

ZAW-BUD IŁAWA – FC TORUN 0:7 (0:1)

Bramki: Waszak, Elsner (2), Morozow, Kieper, Stolarski, Spychalski

Dumny bydgoszczanin mieszkający i kochający się w Toruniu. Fanatyk piłki nożnej i ręcznej w każdym wydaniu. Komentator sportowy i spiker z muzycznej rodziny. Gaduła nadużywająca kolokwializmów i metafor