Piłka nożna

Warszawianki najlepsze w Toruniu

Warszawianki przeszły przez turniej jak burza (fot. facebook/MUKS Praga Warszawa)
Sebastian Górka

W miniony weekend w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 14. Najlepsze okazały się piłkarki z Warszawy. Torunianki zajęły 10. miejsce

Triumfatorem imprezy zostały młode zawodniczki MUKS-u Pragi Warszawa, które po emocjonującym finale pokonały Bronowiankę Kraków 3:2, choć dopiero po dogrywce. Trzecie miejsce zajął Rolnik Głogówek, który zwyciężył Włókniarza Białystok 5:0. Zespół gospodyń – Gwiazda Kania Toruń w turnieju uplasował się na dziesiątej pozycji. W meczu o dziewiąte miejsce torunianki uległy KKS Katowice 0:2.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Wójcik z Bronowianki Kraków. Tytuł najlepszej bramkarki odebrała Marta Kaźmierczak z Bielawianki Bielawa, zaś królową strzelczyń została Julia Basta z Bronowianki.