Piłka nożna

Wielki sukces piłkarek województwa kujawsko – pomorskiego! Torunianki miały w tym duży udział!

Kolejny udany występ piłkarek województwa kujawsko-pomorskiego (fot. kpzpn.pl)
Sebastian Górka

Piłkarki Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej triumfowały w turnieju Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich Młodziczek U-13 o Puchar Kazimierza Górskiego. W wielkim finale pokonały zawodniczki Łódzkiego Związku Piłki Nożnej 1:0

Piłkarki K-PZPN kontrolowały przebieg spotkania od pierwszej do ostatniej minuty. Na bramkę trzeba było jednak czekać aż do 45 minuty, kiedy to po dośrodkowaniu Kingi Skomry fantastyczną główką popisała się Marta Grochowska pakując piłkę z wyskoku w długi róg. Były jeszcze okazje do podwyższenia rezultatu, ale wynik 1:0 pozostał do końca. Mecz toczył się w tropikalnych warunkach, na niebie chmur było jak na lekarstwo.

Custom Text

Zarówno w sztabie szkoleniowym, jak i w składzie województwa kujawsko-pomorskiego nie zabrakło toruńskich akcentów. W turnieju w Piasecznie zagrały Aleksandra Pąk, Joanna Przybysz, Julia Olkiewicz i Martyna Gościńska. Jednym z trenerów naszej kadry był Jacek Wiński, opiekun Gwiazdy Kani Toruń. Ponadto meczach eliminacyjnych brały udział również Zuzanna Zalewska oraz Wiktoria Zduniak.