Wyjazdowe przełamanie Elany Toruń!

Jesienią w starciu tych drużyn padł wynik 1:1 (fot. Kuba Strześniewski/Erwin Photography)

Elana Toruń w końcu wygrała na wyjeździe! Żółto-niebiescy pokonali dziś Jarotę Jarocin, dotrzymując tempa najgroźniejszym rywalom w ligowej tabeli. Ci też nie próżnowali

W poprzedniej rundzie torunianom nie sprawiała problemu gra na terenie rywala. Prawie zawsze wracali ze zdobyczą punktową. To zmieniło się z początkiem wiosny. Oczywiście ostatnie wyjazdy to mecze z najgroźniejszymi rywalami tj. Świt Skolwin, Bałtyk Gdynia. Nie chodzi jednak o sam wynik, a styl i postawę. Impas udało się przełamać w Jarocinie, gdzie podopieczni Rafała Góraka wygrali 0:2!

Niemal przez cały mecz stroną przeważającą była Elana. Goście kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili na wiele trzynastej w ligowej tabeli Jarocie Jarocin. Pierwszy gol padł w 20. minucie po serii błędów w defensywie gospodarzy. Zaczęło się od świetnego przejęcia piłki wślizgiem przez Macieja Stefanowicza, który podał do ustawionego w okolicy linii 16. metra Daniela Kraski. Ten od razu oddał strzał, zdobywając szóstą bramkę w sezonie! Kropkę nad “i” żółto-niebiescy postawili dopiero w 96. minucie. Kapitalne wejście w pole karne zaliczył Damian Lenkiewicz. Po sprytnym minięciu rywala posłał płaskie dośrodkowanie w kierunku Kacpra Będzieszaka, a ten bez problemów trafił do bramki.

Pierwsze w 2018 roku wyjazdowe zwycięstwo Elany stało się faktem! W górnej części tabeli nie doszło jednak do zmian, ponieważ trzy wyżej notowane ekipy również zainkasowały komplet punktów. Bałtyk Gdynia pokonał Górnik Konin 2:1, Kotwica Kołobrzeg sprostała Wierzycy Pelpin 1:0, a liderujący Świt Skolwin rozgromił Centrę Ostrów Wielkopolski aż 6:1.

Jarota Jarocin – Elana Toruń 0:2 (0:1)