Piłka nożna

Zakończyły rok z przytupem! Gwiazda Kania Toruń wciąż niepokonana

Toruńskie piłkarki najlepsze w III Lidze! (fot. Facebook/Gwiazda-Kania Toruń)
Mateusz Bąk

Bez porażki zespół Gwiazdy Kani Toruń zakończył rundę jesienną III Ligi. Na uwieńczenie fantastycznego roku, toruńskie piłkarki pokonały Wdę/Strażaka Przechowo aż 7:0

Obecny sezon III Ligi układa się zdecydowanie po myśli Gwiazdy Kani Toruń. Podopieczne Jacka Wińskiego nie przegrały na razie ani jednego meczu i są absolutnym liderem tabeli rozgrywek. W 13 dotychczas rozegranych spotkaniach torunianki remisowały tylko raz. Z dorobkiem 37 punktów zakończyły rundę jesienną na pierwszym miejscu, wyprzedzając między innymi WAP Włocławek i IKKP Noteć Inowrocław.

W niedzielę po raz ostatni w tym roku piłkarki Gwiazdy Kani zagrały ligowy mecz. Przed własną publicznością podejmowały jeden z niżej notowanych zespołów – Strażaka/Wdę Przechowo. W takim spotkaniu faworyt był tylko jeden. Już po 12 minutach rywalizacji dzięki Klaudii Grodzickiej i Agnieszce Pencherkiewicz gospodynie prowadziły 2:0. Piłkarki Wdy/Strażaka były bezradne wobec narastającej przewagi rywalek. Głodne goli torunianki jeszcze przed przerwą trafiły do bramki aż trzy razy. Na listę strzelców ponownie wpisała się Agnieszka Pencherkiewicz, a także Daria GulWiktoria Jóźwicka.

Obraz widowiska nie uległ zmianie w drugiej części spotkania. Co prawda, zespół gości ambitnie walczył o chociażby honorowego gola, a nawet kilka razy zagroził pod bramką rywalek, jednak doświadczenie i poziom wyszkolenia był po stronie gospodyń. Zespół Gwiazdy Kani nie dopuścił się poważnych błędów w defensywie, a sam powiększył swoją przewagę o kolejne dwa trafienia. W 62. minucie bramkę zdobyła Klaudia Grodzicka, a chwilę później ta sama zawodniczka zamknęła wynik

Gwiazda Kania Toruń – Strażak/Wda Przechowo 7:0 (5:0)

Wyjściowy skład: Zuzanna Chojnacka, Judyta Witkowska, Klaudia Laskowska, Natalia Gabryszewska, Magdalena Milecka, Daria Gul, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Wasilkiewicz, Wiktoria Jóźwicka, Klaudia Grodzicka, Julia Frelik.

Zmiany: Angelika Kwiatkowska, Ewa Stopińska, Iga Mycio, Katarzyna Matelska, Kinga Lisiewska, Paulina Wenderlich, Maja Nguyen.