Znakomity mecz i zasłużone zwycięstwo Elany! Awans coraz bliżej!

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)

Elana Toruń wygrała jeden z najważniejszych meczów w walce o awans do I Ligi! W spotkaniu z PGE GKS Bełchatów padł wynik 4:2!

Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego rozegrano dziś prawdziwy hit II Ligi. Trzeci przed tą kolejką zespół z Torunia podejmował wicelidera z Bełchatowa. Trzy punkty zgarnęła Elana, awansując na drugie miejsce!

Często oskrzydlające ataki gości wprowadzały nieco nerwowości w szykach obronnych Elany. Poważny błąd żółto-niebieskim przydarzył się już w dwunastej minucie, kiedy to kapitalne dośrodkowanie z kilkudziesięciu metrów posłał Marcin Ryszka. Piłkę zaadresował do Przemysława Zdybowicza, którego w ostatnim momencie nieprzepisowo zaatakował Michał Kołodziejski. Rzut karny ze spokojem wykorzystał z kolei Damian Michalski. Na odpowiedź Elany czekaliśmy raptem dwie minuty. Po składnej akcji przepięknym strzałem zza pola karnego do wyrównania doprowadził Krzysztof Wołkowicz.

Obie ekipy preferowały dziś otwarty futbol. Akcje szybko przenosiły się z jednej do drugiej bramki. Na częstą wymianę podań i długie utrzymywanie się przy piłce stawiała głównie Elana, choć strzały częściej oddawali groźni, acz nieskuteczni goście. Dopiero w 37. minucie po kolejnym szturmie na bramkę Michała Nowaka żółto-niebiescy przeprowadzili znakomity kontratak, tworząc niemałe zamieszanie pod bramką GKS. Gola dającego prowadzenie zdobył ustawiony w niewielkiej odległości od bramki Kordian Górka!

Po zmianie stron Elana nie zdejmowała nogi z gazu, potwierdzając chęci na zdobycie trzeciej bramki. Tę ujrzeliśmy w 63. minucie, tyle że nie dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego tuż przy bramce piłkę do siatki kopnął Przemysław Zdybowicz. Radość GKS nie trwała długo. Odpowiedź Elany była natychmiastowa! Trafienie i poprzedzające je podbramkowe zamieszanie niezwykle podobne. Po dośrodkowaniu piłka finalnie doszła do Wojciecha Onsorge, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości.

Kombinacyjnej, ofensywnej gry żółto-niebieskich nie było dość. Torunianie wciąż szukali okazji, choć niekiedy brakowało skuteczności. Konsekwentnie rozgrywali na połowie rywala, dochodząc do coraz ciekawszych sytuacji, aż w 80. minucie przepięknym strzałem zza pola karnego GKS dobił Maciej Stefanowicz! Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ zmianie. Elana wygrała arcyważny mecz, stawiając kolejny krok w stronę awansu do I Ligi!

Do zakończenia zmagań w II Lidze pozostały raptem dwie kolejki. W najbliższą sobotę (11 maja) Elana zagra z równie groźną i nieprzewidywalną Olimpią Grudziądz.

Elana Toruń – PGE GKS Bełchatów 4:2 (2:1)