Piłka nożna

Zwycięstwo w Kołobrzegu – Elana zainaugurowała nowy sezon!

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Mateusz Bąk

W spotkaniu kończącym inauguracyjną kolejkę III Ligi Grupy II Elana Toruń pokonała na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 1:2. Obie bramki dla przyjezdnych zdobył Daniel Kraska

Nie bez powodu to spotkanie uchodziło za jedno z najciekawszych premierowej kolejki III Ligi Grupy II. Poprzedni sezon Elana zakończyła na piątym miejscu. Na inaugurację torunianie mierzyli się ze spadkowiczem, który przez ostatnie trzy sezony rywalizował na boiskach II ligi.

Od pierwszego gwizdka obie ekipy stawiały głównie na ofensywę. Serię ciekawych acz nieskutecznych akcji przełamał w 34. minucie Daniel Kraska. Nowy napastnik Elany postraszył bramkarza drużyny przeciwnej wysokim pressingiem, w porę przechwycił piłkę i wpakował ją do bramki. Gospodarze odrobili stratę po rzucie rożnym w 54. minucie. Świetną piłkę otrzymał Michał Danilczyk. Umiejętnie uwolnił się spod krycia jednego obrońcy i strzelił do siatki głową. Raptem pięć minut później na prowadzeniu znów była Elana. Ze świetnego dośrodkowania pod bramkę rywala skorzystał Kraska!

W następnym spotkaniu Elana podejmie na własnym boisku Świt Skolwin. Mecz zaplanowano na sobotę 19 sierpnia, godzinę 16:00.

Kotwica Kołobrzeg – Elana Toruń 1:2 (0:1)