Budowlani na szczycie pierwszej ligi!

To był udany weekend Budowlanych Toruń! (fot. Maciej Gorczyński)

Siatkarki Budowlanych Toruń wygrały kolejne spotkanie w 1. lidze. Po sobotnim zwycięstwie nad Zawiszą Sulechów, dziś torunianki pewnie pokonały SMS PZPS Szczyrk 3:0. Podopieczne Mariusza Soi po trzech meczach mają na swoim koncie trzy zwycięstwa bez straty seta i są liderkami tabeli na zapleczu Orlen Ligi

Mimo dość łatwej wygranej z Zawiszą, to spotkanie kosztowało wiele sił zawodniczek z Torunia. Trener Mariusz Soja nie zdecydował się jednak na większe zmiany i dzień później, przeciwko uczennicom ze Szczyrku wystawił niemal najsilniejszy skład. Jedyną zmianą było wprowadzenie do wyjściowej szóstki Patrycji Wyrwy w miejsce Marzeny Wilczyńskiej.

Jedynie pierwszy set należał do wyrównanych. Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większej przewagi aż do stanu 16:15 dla Budowlanych. Wtedy to toruńskie zawodniczki przejęły inicjatywę i pewnie pokonały rywalki 25:20. Szczególnie dobrze radził sobie nasz blok. Kolejne sety były już bardziej jednostronne, a do skutecznego bloku doszły liczne i co najważniejsze celne ataki. Budowlane wygrały obie partie do 17, a cały mecz 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania uznana została Anna Lewandowska.

Jest to kolejna wygrana bez straty seta w tym sezonie. Nic więc dziwnego, że torunianki pewnie przewodzą w tabeli 1. ligi. Kolejne spotkanie Budowlani rozegrają już w środę w ramach Pucharu Polski. Rywalem będzie KS Murowana Goślina. W sobotę z kolei torunianki rozegrają bardzo ciężkie spotkanie wyjazdowe z ŁKS-em Łódź.

Budowlani Toruń – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:20, 25:17, 25:17)