Siatkówka

Budowlani przegrywają i odpadają z Pucharu Polski

Pierwsza porażka w sezonie Budowlanych Toruń (fot. Maciej Gorczyński)
Maciej Gorczyński

Siatkarki Budowlanych Toruń poniosły pierwszą porażkę w tym sezonie. Pogromczyniami torunianek w II rundzie Pucharu Polski okazała się drużyna KS Murowana Goślina. Porażka 2:3 oznacza, że zawodniczki z Grodu Kopernika żegnają się z tymi rozgrywkami

Za podopiecznymi Mariusza Soi bardzo wyczerpujący weekend. W sobotę siatkarki Budowlanych rozbiły mistrzynie 1. ligi z poprzedniego sezonu 3:0, a niecałe 24 godziny później tym samym stosunkiem wygranych setów pokonały SMS PZPS Szczyrk. Zespół z wielkopolski ma z kolei za sobą dwa pięciosetowe pojedynki w lidze, jednak na przestrzeni tygodnia.

Dzisiejsze spotkanie również rozstrzygnęło się po tie-breaku. Pierwszy set padł łupem gospodyń tego meczu. Co ciekawe, był to pierwszy przegrany przez torunianki set w tym sezonie. Kolejne dwie partie należały do Budowlanych. Drugą wygrały one do 22, a trzecią do 19. Czwarty set był najbardziej wyrównany i jednocześnie niezwykle dramatyczny. Ostatecznie górą był zespół z Murowanej Gośliny, zwyciężając… 32:30. Niestety, decydująca partia, również bardzo wyrównana, padła łupem gospodyń i to one mogły cieszyć się z awansu do III rundy Pucharu Polski.

Budowlani jak najszybciej muszą zapomnieć o dzisiejszej porażce i przede wszystkim skupić się na następnym ligowym meczu. W sobotę torunianki zmierzą się bowiem z bardzo trudnym przeciwnikiem. Rywalem podopiecznych Mariusza Soi będzie wicemistrz z poprzedniego sezonu – ŁKS Commercecon Łódź, który w tym sezonie ligowym również nie stracił jeszcze seta.

KS Murowana Goślina – Budowlani Toruń 3:2 (25:19, 22:25, 19:25, 32:30, 16:14)