Impel znowu górą! Bolesna porażka Giacomini Budowlanych we Wrocławiu

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)

Giacomini Budowlani po raz drugi musieli uznać wyższość faworyzowanego Impelu Wrocław. Gospodynie zagrały równie przekonująco co w Arenie Toruń i wygrały dzisiejsze spotkanie 3:0

Niestety, dobra passa Giacomini Budowlanych bardzo boleśnie została przerwana we Wrocławiu. Wiceliderki tabeli Orlen Ligi potwierdziły swoją znakomitą formę, a na zwycięstwo w dzisiejszym meczu potrzebowały niespełna godziny. Przewaga gospodyń była miażdżąca. W żadnej partii torunianki nie zdołały zdobyć nawet 15 punktów…

Impelki zafundowały toruńskim rywalkom srogą lekcję siatkówki. O ile w Grodzie Kopernika oglądaliśmy wyrównaną walkę przynajmniej w pierwszym secie, o tyle na swoim terenie wrocławianki od początku były nie do zatrzymania. W premierowej odsłonie wyrównana walka toczyła się do stanu 4:3. Później całkowitą kontrolę przejęły gospodynie. Torunianki traciły po pięć, a nawet po sześc punktów z rzędu. Losy tej partii szybko zostały przesądzone. Impel wygrał set z kolosalną przewagą 14 punktów.

Obraz widowiska nie zmienił się w drugiej odsłonie. Gospodynie zaczęły z piorunującą serią ośmiu punktów z rzędu, co zwiastowało kolejny pogrom. Ofensywną siłę Impelu stanowiły Natalia Mędrzyk, Agnieszka Kąkolewska i Katarzyna Konieczna. Łącznie trio zdobyło 43 punkty. W zespole Giacomini Budowlanych zawiodło na pewno wiele zawodniczek. Trener Nicola Vettori dokonywał zmian, ale te nie przynosiły poprawy gry. Torunianki poległy w kolejnej odsłonie do 13.

W toruńskim zespole nigdy nie brakuje wzajemnej mobilizacji i walki do samego końca. Nasze siatkarki wciąż miały szanse na przełamanie i powtórzenie scenariuszu z ostatniego meczu z Legionovią Legionovo. Niestety Impelki nie zwalniały tempa. Także w trzeciej partii grały z porażającą przewagą. Giacomini Budowlane nie były wstanie się przeciwstawić. Znów miały nie udany początek (9:3), co zaważyło na klęsce w kolejnym, ostatnim już secie.

W ekipie gości najskuteczniejszymi zawodniczkami były Patrycja Polak i Rebecca Pavan. Obie zdobyły po 6 punktów. Następnym rywalem Giacomini Budowlanych będzie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Po dzisiejszej porażce toruński zespół spadł na 11. pozycję tabeli Orlen Ligi.

Impel Wrocław – Giacomini Budowlani Toruń 3:0 (25:11, 25:13, 25:14).

Impel Wrocław: Konieczna (14), Kąkolewska (14), Ptak (6), Hancock (4), Mędrzyk (15), Courtney (9), Sawicka (libero) oraz Cembrzyńska, Wysocka, Kossanyiova (1), Bałucka.

Giacomini Budowlani Toruń: Paulava (2), Wojcieska (1), Lewandowska (3), Polak (6), Wójcik (1), Pavan (6), Martinez Franchi (libero) oraz Nowak (libero), Ryznar, Janik (3), Jasińska (1)