Kapitalny mecz Giacomini Budowlanych! Muszynianka na kolanach!

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)

Na taki mecz toruńscy kibice czekali od dawna! Giacomini Budowlani Toruń grali dzisiaj kapitalne zawody i pewnie pokonali czterokrotnego mistrza Polski z Muszyny 3:0. W zespole z Grodu Kopernika niemal wszystko funkcjonowało dziś na najwyższym poziomie

Takie spotkania chcielibyśmy oglądać jak najczęściej! W zespole Giacomini Budowlanych świetnie funkcjonował blok, bardzo dobrze torunianki prezentowały się również w ataku. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Marta Wójcik, która w piątek będzie obchodzić swoje urodziny. Najwięcej punktów, bo 16, zdobyła jednak Rebecca Pavan.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne. Od samego początku świetnie spisywały się Marina Cvetanovic i Magdalena Wawrzyniak, które zdobyły sześć pierwszych punktów dla Muszynianki. Kiedy drużyna gości wyszła na prowadzenie 9:5, trener Nicola Vettori po raz pierwszy zdecydował się wziąć czas. Na pierwszą chwilę wydawało się, że nie przyniosło to pożądanych efektów, jednak wkrótce torunianki zanotowały serię pięciu punktów z rzędu. Dłużny nie pozostał im Polski Cukier, który odpowiedział taką samą serią punktów. Kolejnych sześć “oczek” zdobyły jednak gospodynie, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca.

Początek drugiej partii również należał do Muszynianki. Po początkowej wymianie “punkt za punkt”, po chwili rywalki odskoczyły na trzy “oczka”. W tym momencie Giacomini Budowlani popisali się fantastyczną serią siedmiu punktów z rzędu, w tym aż trzema asami serwisowymi Patrycji Polak! Rywalki potrafiły jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale dzięki znakomicie dziś dysponowanej całej drużynie, udało się po raz kolejny odskoczyć ekipie przyjezdnej i zwyciężyć także drugą partię.

Cvetanovic świetnie otworzyła także trzeciego seta. Co ciekawe, w całym spotkaniu zdobyła ona jednak mniej punktów od Pavan, a tyle samo co Wawrzyniak (14). Był to najbardziej wyrównany set, choć torunianki stale kontrolowały jego przebieg. W tej partii blok funkcjonował niemal idealnie. Po raz kolejny asem serwisowym popisała się Polak. Tego wyczynu pozazdrościła jej Anna Lewandowska i gospodynie wyszły na prowadzenie 20:14. Takiej przewagi nie można już było roztrwonić i Giacomini Budowlani wygrali to spotkanie 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu toruńska drużyna przeskoczyła w tabeli Legionovię Legionowo i obecnie plasuje się na 12. pozycji. Do końca rundy zasadniczej pozostało sześć kolejek. W nich Giacomini Budowlani zmierzą się m.in. z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Kolejne spotkanie podopieczne Nicoli Vettoriego rozegrają już w sobotę. Rywalem będzie Chemik Police.

Giacomini Budowlani Toruń – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)