NA ŻYWO: Memoriał H. J. Wagnera, Polska – Iran

Czy po wczorajszym zwycięstwie z Japonią naszym zawodnikom uda się pokonać Iran? (fot. Maciej Ziętarski/chillitorun.pl)
Marcin Lewicki

Polacy po jednostronnym meczu pokonali wczoraj reprezentację Japonii. Ewentualna wygrana z Iranem może bardzo ułatwić “biało-czerwonym” drogę do zwycięstwa w tegorocznym Memoriale Huberta Wagnera. My serdecznie zapraszamy na relację z drugiego meczu Polaków. Biało-czerwoni podejmą nieobliczalną reprezentację Iranu. Spotkanie punkt po punkcie opisze dziś dla Państwa Marcin Lewicki. Uwaga – strona nie wymaga odświeżania, załaduje się ponownie po 30 sekundach!

Składy

Polska: Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Piotr Gacek, Paweł Zatorski, Marcin Możdżonek, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek, Artur Szalpuk, Wojciech Włodarczyk

Iran: Sharam Mahmoudi, Milad Ebadipour, Saman Faezi, Mir Saeid Marouflakrani, Farhad Ghaemi, Seyed Mohammad, Mousavi, Adel Gholami, Amir Ghafour, Mojtaba Mirzajanpour, Mehdi Mahdavi, Abdolreza Alizadeh, Mahdi Marandi, Mohammadhassan Senobar, Mohammad – Javad Manavinezhad

25:20 – Przepięknym atakiem z drugiej linii Buszek kończy mecz! Polska 3:1 Iran!

24:19 – Kibice krzyczą ostatni, ostatni!

23:18 – Zepsuta zagrywka Iranu

22:17 – Konarski trafia w boisko – trzy punkty od wygranej!

21:17 – Buszek w aut

21:15 – Skuteczny podwójny blok i Polacy są cztery punkty od wygranej

20:14 – Sytuacja jak sprzed kilku minut. Znów Karol Kłos piękną krótką zatrzymuje Irańczyków

18:12 – Wydawało się, że Iran znów rozpoczyna swoją pogoń. Skutecznie zatrzymał ją Karol Kłos

17:11 – Zbyt dużo miejsca w środku pola i jedenasty punkt dla Iranu

16:9 – Nokaut! Polacy nie powinni już wypuścić wygranej z rąk

15:8 – Buszek obija blok Iranu, a piłka wypada w aut

14:7 – Kurek show! Tym razem as serwisowy

13:7 – Bartek Kurek z prawej strony boiska pakuje piłkę po bloku, prosto w część Irańczyków. Piłka nie do wyjęcia

11:7 – Niesamowita bomba Kubiaka z drugiej linii!

9:6 – Przez chwilę wydawało się, że potrójny blok Polaków był skuteczny, ale akcję później nasi zawodnicy nie zostawili już żadnych wątpliwości

8:5 – Michał Kubiak uderza z rogu boiska i nasi reprezentanci prowadzą po pierwszej przerwie technicznej

7:4 – Nasi reprezentanci są wyraźnie napędzeni poprzednią partią. Czy skończą to spotkanie po czterech setach?

4:2 – Świetne akcje Rafała Buszka. Polacy zdobyli 3 punkty z rzędu, jednak chwilę później nadziali się na blok Iranu

1:0 –  Dobrze rozpoczynamy ten set – skuteczny atak Rafała Buszka

3 set

25:15 – Szczęśliwa akcja biało-czerwonych, którą kończy Artur Szalpuk! 2:1 dla naszych!

24:15 – Piłka setowa dla Polaków!

23:14 – Znowu Kubiak! Tym razem po taśmie

22:14 – Punktowa zagrywka Polaków. O czas poprosił trener Iranu

20:13 – Pojedynczy blok Karola Kłosa!

17:13 – Najpierw nieszczelny blok, a teraz błąd w przyjęciu Polaków

17:11 – Autowa zagrywka reprezentanta Iranu

16:10 – Świetna akcja Polaków zwieńczona zdobytym punktem!

15:9 – Ależ bomba Kubiaka!

13:8 – Odskakujemy rywalom i Slobodan Kovac prosi o czas

12:8 – Piłka po bloku wylądowała na aucie

10:6 – Atomowa zagrywka Kubiaka!

8:6 – Potężny i skuteczny atak Ghafoura

8:5 – Długa wymiana kończy się skutecznym atakiem Kubiaka. Mamy pierwszą przerwę techniczną

18:25 – Cóż – trzeba zapomnieć o tej partii i grać dalej. Polska 1-1 Iran

18:23 – Ciężko będzie wygrać tego seta. Piłka po serwisie jednego z gości zatańczyła na siatce i wpadła na naszą stronę

18:22 – Wygląda to już bardzo źle. Kurek trafia w blok Iranu, a piłka wpada na naszą stronę…

18:21 – Michał Kubiak nadział się na blok Irańczyków. Wielka szkoda… Stephane Antiga bierze czas

18:19 – Uffff! Bartosz Kurek kończy atak po bloku. Piłka wydawała się nie do wygrania

17:18 – Tak właśnie się stało! Potężny atak z lewej strony naszej części boiska i wracamy do gry – kontakt z Irańczykami ponownie odnowiony

15:18 – Iran znów punktuje biało-czerwonych. Wierzymy jednak, że odwrócimy losy tego seta

15:16 – Najdłuższa wymiana w meczu zakończona wygraną Polaków – byle tak dalej

14:16 – Chwilę później gracz Asseco Resovii Rzeszów przestrzela jednak swój serwis i Iran wygrywa drugą przerwę techniczną

14:15 – Baaaarteeek Kurek! Przepiękny as serwisowy!

12:15 –  Niestety, pierwszy taki błąd popełnili nasi reprezentanci. Iran znowu odjeżdża

11:13 – Od dłuższego czasu na parkiecie trwa wymiana punkt za punkt. Żadna z reprezentacji nie popełniła jeszcze błędu przy cudzym serwisie

9:10 –  Polacy zdecydowanie odzyskali wigor. Świetny atak Kubiaka i jesteśmy bardzo blisko Iranu

7:8 –  Cóż za piękne akcje! Najpierw Mateusz Bieniek kończy fantastycznym atakiem bardzo trudną piłkę, a później nasi reprezentanci postawili skuteczny potrójny blok!

4:8 – Pierwsza przerwa techniczna z prowadzeniem Iranu. Liczymy na lepszą grę po krótkiej przerwie

3:7 – Polacy grają jednak z Irańczykami punkt za punkt

2:5 –  Mateusz Bieniek! Czasy naszego szkoleniowca przynoszą rezultaty w postaci zdecydowanie lepszej gry

1:5 – Zły początek naszej reprezentacji. Dużo błędów i trener Antiga prosi o przerwę

1:3 – Spory błąd Mateusza Bieńka. Piłka prześlizgała mu się po dłoni i upadła na naszą część boiska

1:1 –  Świetne akcje po dwóch stronach siatki

0:0 –  Co ciekawe, reprezentacja Iranu dopiero drugi raz uczestniczy w Memoriale Huberta Wagnera.

1 set

25:23 – Iran w najgorszy dla siebie sposób zakończył seta – psując zagrywkę. Prowadzimy po pierwszej części meczu 1:0.

24:22 – Piooootrek Nowaaakowski! Idealna odpowiedź na ostatnie bloki Iranu. Mocnym uderzeniem spod siatki zdobywa punkt

23:22 –  Powtórka z rozrywki. Zdenerwowany trener Angita wykorzystuje pierwszą przerwę

23:21 –  Niestety, nadzialiśmy się na potrójny blok Iranu. Goście zmniejszają stratę

23:19 – Taaaak! Świetna akcja naszych reprezentantów przy siatce i jesteśmy o dwa kroki od wygrania pierwszego seta! Trener Kovac bierze czas

22:17 – Mateusz Bieniek najpierw był blisko wyjęcia bardzo trudnej piłki z beznadziejnej sytuacji, a później bardzo mocnym atakiem ze środka boiska zdobywa kolejny punkt

19:15 – Próba zagrania krótkiej piłki, jednak Piotr Nowakowski wyrzuca ją w aut

19:13 – Polacy wygrywają bardzo długą wymianę i powiększają przewagę

17:12 –  Wooooow! Niesamowicie mocny serwis Kurka trafia Irańczyka w głowę. Wyjątkowo efektowne zagranie!

16:12 –  Znów atak ze środka i prowadzimy po drugiej przerwie technicznej. Gra Polaków wygląda bardzo pewnie, a przypomnijmy, że nasi dzisiejsi przeciwnicy są uznawani przez ekspertów za najszybciej rozwijającą się reprezentację świata

15:11 –  Przepiękny atak ze środka Michała Kubiaka. Przewaga naszych reprezentantów wydaje się bezpieczna, a drużyny grają punkt za punkt

13:9 – As serwisowy! Świetna zagrywka Łomacza i prowadzimy trzema oczkami. Chwilę później, po błędzie zawodników gości zdobywamy kolejny punkt i trener Iranu bierze pierwszy czas

10:8 – Bartosz Kurek umiejętnie obił blok Irańczyków i mamy przewagę dwóch punktów

8:7 –  Przepraszamy za małe opóźnienie w relacji. Po pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzą z Iranem 8:7!