Pogrom w końcówce! Udany rewanż Giacomini Budowlanych Toruń!

Słodki rewanż torunianek! (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)

Giacomini Budowlani Toruń odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo we własnej hali! Dziś nasze siatkarki pokonały PTPS Piłę 3:1

Runda zasadnicza Orlen Ligi wkroczyła w decydującą fazę, stąd każdy punkt może być kluczowy w kontekście utrzymania. Na szczęście nasze siatkarki nie zawiodły kibiców i bez problemów pokonały rywala z Piły. Szczególnie efektowny w wykonaniu torunianek był czwarty set, wygrany aż 25:8!

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Na początku pierwszej partii obie ekipy stawiały mocny opór, a wynik oscylował w granicach remisu. Dopiero przy stanie 9:9 siatkarki z Piły przeprowadziły trzy udane akcje z rzędu, osiągając minimalną, acz wystarczającą przewagę, która pozwoliła niejako kontrolować sytuację na boisku i spokojnie utrzymać przewagę do końca. Torunianki uległy w premierowej odsłonie do 19.

Nasz zespół szybko podniósł się po nieudanym początku i bardzo efektownie rozpoczął drugą część. Podopieczne Nicoli Vettoriego szybko osiągnęły wysoką, bo nawet siedmiopunktową przewagę. Torunianki imponowały zarówno w ataku, jak i w świetnej grze obronnej. Niezwykle mocnym punktem w ekipie gospodyń była jak zawsze Rebecca Pavan. W sumie Kanadyjka zdobyła w tym meczu 20 punktów. Giacomini Budowlani bez większych problemów wygrały tę partię do 17.

Niezwykłe emocje zafundowały nam torunianki w trzecim secie. Początek był niezwykle zacięty, a obie drużyny grały punkt za punkt. Z czasem jednak inicjatywa przeszła na stronę gości. Podopieczne Jacka Pasińskiego prowadziły aż pięcioma punktami i były w niezwykle dogodnej sytuacji, by wygrać ten set. Nasze siatkarki potrafią jednak walczyć do samego końca i nie inaczej było tym razem. Giacomini Budowlani zafundowały fantastyczną serię punktowych akcji i z wyniku 15:20 zrobiło się 21:21. Nasz zespół nie zwalniał tempa aż wygrał do 22!

Z jeszcze lepszej strony torunianki pokazały się w czwartym secie. Giacomini Budowlani wręcz zmiażdżyły rywala. Ataki gospodyń były niezwykle skuteczne, a błędy PTPS tylko przybliżały torunianki do zwycięstwa. Podopieczne Nicoli Vettoriego wygrały tę odsłonę z kolosalną przewagą 17 punktów!

Po dzisiejszym zwycięstwie Giacomini Budowlani Toruń awansowali na 10. pozycję w tabeli Orlen Ligi! Następny pojedynek stoczą w Bydgoszczy, gdzie już 4 marca stawią czoła Pałacowi!

Giacomini Budowlani Toruń – Enea PTPS Piła 3:1 (19:25, 25:17, 25:22, 25:8)