Siódma wygrana Budowlanych

Torunianki umocniły się na pozycji wicelidera rozgrywek (fot. Maciej Gorczyński)

KS Murowana Goślina to niezbyt wygodny rywal dla Budowlanych Toruń. Co prawda siatkarki z Grodu Kopernika pokonały na własnym terenie ekipę gości 3:1, ale mecz nie należał do najłatwiejszych

Pozycje w tabeli obu drużyn wskazywały jednoznacznie kto jest faworytem tego spotkania. Budowlani Toruń byli przed meczem wiceliderem rozgrywek (i tak pozostało po tym spotkaniu), a siatkarki z Murowanej Gośliny zamykały pierwszoligową tabelę, lecz mimo to, toruńscy kibice wciąż mieli w pamięci niedawną porażkę z tą drużyną w Pucharze Polski. Obawy okazały się słuszne.

Praktycznie całe spotkanie należało do bardzo wyrównanych. Od prowadzenia zaczęły torunianki, jednak po kilku akcjach do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne, które w pewnym momencie prowadziły już czterema punktami. Koniec końców ze zwycięstwa w tym secie cieszyły się gospodynie, wygrywając go do 22. Kolejna partia należała jednak do gości, choć od mocnego uderzenia ponownie zaczęły Budowlane. Z biegiem czasu do gry torunianek wkradły się błędy w rozegraniu i komunikacji, w efekcie czego Murowana Goślina wygrała drugiego seta 25:18.

Na początku trzeciej odsłony meczu podopieczne Mariusza Soi wciąż wyglądały na parkiecie na nieco zagubione, jednak po wejściu do gry Aleksandry Stachowicz torunianki zaczęły odrabiać straty i wkrótce wyszły na prowadzenie. Tym razem już go nie oddały i zakończyły tę partię wynikiem 25:22. Decydujący set to pokaz dominacji gospodyń. Budowlane wreszcie zagrały tak jak nas do tego w obecnym sezonie przyzwyczaiły i wygrały czwartego seta do 16, a cały mecz 3:1.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Aleksandra Stachowicz, która w trzeciej partii dała toruniankom impuls do odrobienia strat i wygrania meczu. Kolejne spotkanie Budowlane rozegrają w sobotnie popołudnie w Mysłowicach. Ich rywalem będzie tamtejsza Silesia Volley MSK MOSiR.

Budowlani Toruń – KS Murowana Goślina  3:1  (25:22, 18:25, 25:22, 25:16)

MVP: Aleksandra Stachowicz

Budowlani: Łukaszewska, Wilczyńska,  Jaroszewicz, Stachowicz, Ryznar, Wiśniewska oraz Gierak, Filipowicz, Bąkowska (libero)