fbpx
Siatkówka

Szymon Jezierski naszą nadzieją olimpijską! Torunianin najlepszym graczem prestiżowego turnieju

Polscy kadeci wygrali turniej nadziei olimpijskich (fot. nadesłane)
Szymon Jezierski naszą nadzieją olimpijską! Torunianin najlepszym graczem prestiżowego turnieju
Mateusz Bąk
REAKCJE

Siatkarska reprezentacja Polski kadetów zajęła pierwsze miejsce w turnieju nadziei olimpijskich. Najlepszym graczem został torunianin Szymon Jezierski!

Szymon Jezierski niedawno był uczestnikiem 24. Mistrzostw Świata Szkół Gimnazjalnych. Polska drużyna zajęła wówczas bardzo wysokie czwarte miejsce. Więcej o tym turnieju pisaliśmy tutaj. Po udanym występie w Belgradzie torunianin otrzymał powołanie do reprezentacji Polski kadetów. Jezierski ma za sobą solidnie przepracowany okres przygotowawczy. W czasie wakacji udał się na trzy zgrupowania.

To były bardzo pracowite wakacje – powiedział Szymon Jezierski. – Na początku wraz ze szkołą i zarazem klubem Bydgoskim wyruszyliśmy na Szkolne Mistrzostwa Świata do Serbii, gdzie uplasowaliśmy tuż za podium. Po powrocie nie było za dużo czasu na odpoczynek, ponieważ dostałem powołanie do reprezentacji Polski kadetów i już trzy dni po turnieju stawiłem się na pierwszy obóz w Jelczu-Laskowice. Następne zgrupowanie odbyło się w Kleszczowie, a ostatnie w Krośnie, gdzie zagraliśmy dwa towarzyskie mecze z reprezentacją Turcji. Oba spotkania zakończyły się naszą wygraną (3:1, 3:2).

Zwieńczeniem przygotowań był turniej nadziei olimpijskich, który odbył się w Czechach. W pierwszym etapie rozgrywek polscy kadeci zmierzyli się z Finlandią, Słowacja, Węgrami oraz dwoma zespołami gospodarzy. Polacy pokonali wszystkich rywali i zakończyli zmagania w grupie na pierwszym miejscu. W finale ponownie spotkali się z Finlandią i tym razem odnieśli pewne zwycięstwo 3:0. Jednym z podstawowych graczy reprezentacji Polski był Szymon Jezierski. Torunianin został doceniony za swoją postawę i spory wkład w sukces. Otrzymał nagrodę MVP, czyli tytuł najlepszego gracza turnieju.

W finale spotkaliśmy się z Finlandią – podsumował Jezierski. – Ten mecz nie należał do najłatwiejszych, ale wyszliśmy z niego zwycięsko 3:0 (25:20, 25:19, 25:18) i to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa w tym turnieju.

Torunianin umiejętnie godzi naukę ze sportem. Jest członkiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Nie zamierza jednak kończyć przygody z reprezentacją Polski kadetów.

Najbliższą imprezą reprezentacyjną będą Eliminacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku 2017 roku – powiedział nasz rozmówca. – Na ten moment chciałbym się skupić na rozgrywkach ligowych, gdzie będę bronił barw SMS-u Spała.

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019