Węgrów znów zdobyty! Budowlane z pierwszym zwycięstwem w play-off!

Budowlane poraz kolejny okazały się lepsze od węgrowianek (fot. Krzysztof Maliszewski)

KT7 CNC Budowlani Toruń rozpoczęły batalie w fazie play-off od pewnego zwycięstwa nad ekipą Sokołów SA Nike Węgrów. Torunianki postawiły trudne warunki gry i pewnie zwyciężyły 3:0

Do połowy pierwszej partii siatkarki z Torunia utrzymywały mniej więcej trzy-punktowe prowadzenie. W końcu skutecznie zaatakowała Ilona Gierak, po czym Budowlane odskoczyły rywalkom na pięć punktów (14:9). W pamięci gospodyń na pewno zostaną akcje Karoliny Filipowicz czy Marzeny Wilczyńskiej. Po kilku udanych zagraniach na tablicy widniał rezultat 23:16. Budowlane miały już pierwszy set w zasięgu ręki. O zwycięstwie przesądził jednak błąd rywalek, a goście wygrali premierową odsłonę do 18.

O wiele bardziej wyrównane widowisko zrobiło się w drugim secie. Choć na początku torunianki zaczęły budować solidną przewagę, prowadząc nawet 7:3, gospodynie poszły za ciosem i starały się zmienić losy rywalizacji. Z biegiem kolejnych minut przewaga coraz bardziej się uszczuplała, dając węgrowiankom realne szanse na prowadzenie. W końcu padł remis 18:18, po czym do kontrofensywy przeszły gospodynie. Prowadziły nawet 20:18, jednak Budowlane nie straciły impetu, szybko wyrównały i ostatecznie zwyciężyły wynikiem 25:22.

Trzecia część meczu przebiegiem przypominała pierwszą odsłonę. Po nerwowym początku, skutecznie zaatakowała najlepsza zawodniczka tego spotkania Marzena Wilczyńska, po czym goście prowadzili 9:5. Węgrowianki jednak tak szybko nie odpuściły. Po pięciu udanych akcjach, przy jednej skutecznej odpowiedzi rywalek, gospodynie doprowadziły do remisu. Wywrzeć presje na Budowlanych było w tym meczu rzeczą bardzo trudną. Siatkarki Mariusza Soi jasno odpowiedziały na ten atak i po chwili było już 22:15. Ostatecznie pokonały rywalki do 16 i wygrały mecz 3:0.

Przed pierwszym gwizdkiem pojawiało się wiele spekulacji. Drużyna Nike dotychczas całkiem dobrze radziła sobie we własnej hali. Gładkie zwycięstwo Budowlanych nie było rzeczą pewną, jednak torunianki szybko pozbawiły rywalki jakichkolwiek złudzeń. Dalszy ciąg rywalizacji play-off już w sobotę (09.04) w Arenie Toruń!

Nike Węgrów – KT7 CNC Budowlani Toruń 0:3 (18:25, 22:25, 16:25)