Sport

Sukcesy TSŻ Toruń w Drużynowym Pucharze Polski na speedrowerze!

(fot. TSŻ Toruń)
Avatar

TSŻ Schoenberger Toruń w niedzielę 27 września z sukcesami rywalizował na speedrowerowym torze w Częstochowie! Zawodnicy z Torunia zajęli dwa 3. miejsca oraz jedno 4. miejsce. Nasi zawodnicy na podium stawali w Drużynowym Pucharze Polski oraz Pucharze Polski Drużyn Mieszanych. Tuż za pierwszą trójką uplasowali się juniorzy, ścigając się w Drużynowym Pucharze Polski Juniorów.

W rozgrywkach juniorskich zawodnikom z Torunia udało się zdobyć 51 punktów, a wykluczenia i spora ilość błędów nie pozwoliła im stanąć na podium. Wśród młodzieży najlepiej punktowali Jakub Sawiński (14) Kosma Syrkowski (14). W Drużynowym Pucharze Polski Juniorów triumfował zespół ULKS Mustang Żołędowo.

Drugie rozgrywki, które odbywały się tego samego dnia, to Puchar Polski Drużyn Mieszanych. Każda drużyna składała się z weterana (zawodnik powyżej 40. roku życia), kobiety, juniora (zawodnik do 18. roku życia) oraz seniora. Uczestnicy ścigali się tylko w ramach swojej kategorii. W składzie TSŻ wystąpili Aleksander Zieliński, Fryderyka Wojciechowska, w roli juniorów jeździli zaś Jakub Sawiński i Bartłomiej Sikorski, a skład seniorski zamykali Borys Wojciechowski oraz Bartosz Fryckowski. Torunianie zdobyli 35. punktów, co pozwoliło zająć miejsce na ostatnim stopniu podium. Zwycięzca? Bez zaskoczenia – ULKS Mustang Żołędziowo.

Zwieńczeniem dnia pod Jasną Górą był Drużynowy Puchar Polski. Ekipa z Torunia ponownie zaprezentowała się solidnie i w najważniejszych zawodach wskoczyła na podium. Zawodnicy TSŻ-u prezentowali równą jazdę, co pozwoliło im wywalczyć mocne 3. miejsce. W ten sposób drużyna TSŻ Częstochowę opuściła ze zdobyczą podwójnyego podium.