fbpx
Twarde Pierniki

Inauguracja na plus – Polski Cukier zwycięża w Sopocie!

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Inauguracja na plus – Polski Cukier zwycięża w Sopocie!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Na inaugurację Energa Basket Ligi Polski Cukier Toruń pokonał Trefl Sopot! Świetny mecz rozegrali dziś Aaron Cel i Tomasz Śnieg

Od pierwszych minut zarysowywała się przewaga gości, którzy m.in. po rzutach Cela prowadzili nawet sześcioma punktami. Po drugiej stronie błyszczał Łukasz Kolenda, a w końcówce premierowej odsłony uaktywnił się jeszcze Paweł Leończyk, co pozwoliło sopocianom doprowadzić do wyrównania.

Goście nie zdejmowali jednak nogi z gazu. 5-punktowe prowadzenie odzyskał, rzucając za trzy Robert Lowery. Świetnie grał też Tomasz Śnieg, a po kolejnych rzutach Karola Gruszeckiego Polski Cukier odskoczył nawet na dwanaście punktów. Wprawdzie gospodarze natychmiast odpowiedzieli, ale status quo szybko przywrócił dwoma punktowymi akcjami z rzędu Przemysław Karnowski!

Ostatecznie do szatni torunianie schodzili z zaliczką dziewięciu oczek. Po przerwie nadzieje gospodarzy pobudzili Kolenda czy Vernon Taylor. Dla Twardych Pierników seryjnie punktował Aaron Cel, jednak prowadzenia nie udało się utrzymać. Po rzutach Damiana Jeszke, który notabene w poprzednim sezonie zagrał jedenaście meczów w Polskim Cukrze, zespół trenera Marcina Klozińskiego prowadził 58:57.

Do końca meczu pozostało jeszcze dziesięć minut. W ekipie gości znów uaktywnili się Śnieg i Karnowski, a wynik ustanowił Cheikh Mbodj. Mimo niewielkiej przewagi i mocnego oporu gospodarzy Twarde Pierniki zdołały dziś wygrać!

Najlepszym zawodnikiem Polskiego Cukru był Aaron Cel – zanotował 17 punktów i 10 zbiórek. 13 punktów i 6 zbiórek dodał Tomasz Śnieg. Vernon Taylor zdobył dla Trefla 20 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty.

Trefl Sopot – Polski Cukier Toruń 72:76 (20:20, 14:23, 24:14, 14:19)

Twarde Pierniki
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Twarde Pierniki

DSC_0140

Postawić kolejny krok – torunianie powalczą o mundial

Mateusz Bąk19 listopada 2018
DSC_0209

Polski Cukier jedzie do Krosna. Debiut Michaela Umeha?

Mateusz Bąk15 listopada 2018
DSC_4785

[SONDA] Kto najlepszym Twardym Piernikiem roku?

Mateusz Bąk14 listopada 2018
plk

Nowy transfer w Twardych Piernikach!

Mateusz Bąk12 listopada 2018
DSC_0184

Zdeklasowana Rosa! Polski Cukier Toruń z piątym zwycięstwem (FOTO)

Mateusz Bąk3 listopada 2018
DSC_0455

Obie Trotter znów w Toruniu! Twarde Pierniki zagrają z Rosą Radom

Mateusz Bąk2 listopada 2018
DSC_0046

Diduszko: Naszą najmocniejszą stroną jest charakter

Mateusz Bąk28 października 2018
DSC_0047

Diduszko pogrążył Anwil! Polski Cukier wygrywa derby! (WIDEO)

Mateusz Bąk27 października 2018
DSC_0140

Szlagier w PLK! Anwil podejmuje Polski Cukier

Mateusz Bąk25 października 2018