Twarde Pierniki

Zdeklasowana Rosa! Polski Cukier Toruń z piątym zwycięstwem (FOTO)

(fot. Mateusz Krymski/chillitorun.pl)

Już tylko Stelmet Zielona Góra i Polski Cukier Toruń mogą pochwalić się statusem niepokonanych! Piąte zwycięstwo Twarde Pierniki odniosły z Rosą Radom!

Goście przyjechali do Torunia z nadzieją na przełamanie. Wszak sezon rozpoczęli od trzech porażek i dopiero w poprzedniej kolejce udało im się odnieść premierowe zwycięstwo. Ponadto do składu wrócił po kontuzji znany toruńskiej publiczności Obie Trotter. Dzisiejszego wieczoru nie wiele jednak pomógł radomianom. Twarde Pierniki odniosły przekonujące zwycięstwo i wskoczyły na drugie miejsce w ligowej tabeli!

Od pierwszych minut gospodarze starali się dominować na parkiecie. Za trzy rzucili Robert Lowery, Karol Gruszecki i Bartosz Diduszko, szybko uaktywnił się też Aaron Cel i Polski Cukier prowadził 20:10. W końcówce premierowej odsłony przewaga zmalała jednak do pięciu oczek, ale tuż po przerwie Twarde Pierniki wskoczyły na jeszcze wyższe obroty. Zabójcze akcje torunian szły całą serią, aż w ostatniej minucie drugiej kwarty ponad dwudziestopunktową przewagę ustanowił Gruszecki!

Polski Cukier nie zdejmował nogi z gazu – trzecią odsłonę otworzył serią 8:0! Stratę starali się zmniejszyć Carl Lindbom i Marcin Piechowicz, ale dzięki Celowi i Tomaszowi Śniegowi po trzydziestu minutach tej jednostronnej rywalizacji było już 68:40. Czwarta kwarta wydawała się zatem formalnością. Bezradna Rosa przy tak pokaźnej stracie nie miała już wiele do powiedzenia. Gospodarze pewnie wygrali różnicą aż 36 punktów!

Najskuteczniejszy w drużynie Dejana Mihevca Aaron Cel zdobył dziś 17 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty. Po przeciwnej stronie wyróżniał się Marcin Piechowicz, który zanotował 12 punktów i 3 zbiórki. Szczegółowe statystyki dostępne są TUTAJ.

Polski Cukier Toruń – Rosa Radom 92:56 (24:19, 24:8, 20:13, 24:16)