fbpx
Custom Text
Sztuka życia

Ile kosztuje projekt wnętrza w Toruniu, Bydgoszczy i okolicach?

(fot. Materiały Partnera)
Ile kosztuje projekt wnętrza w Toruniu, Bydgoszczy i okolicach?
REAKCJE

Ile trzeba zapłacić za 1 m2 projektu wnętrza? Jakie stawki mają obecnie architekci wnętrz z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza i innych ośrodków miejskich w naszym regionie? Czy zlecanie projektu wnętrza domu, mieszkania lub pojedynczego pomieszczenia jest opłacalne? Sprawdzamy

Ostatnie lata pokazują w całej Polsce coraz większe zainteresowanie usługami architektów wnętrz. Według badania przeprowadzonego przez portal Westwing, aż ¼ grupy poddanej testom korzysta z tego rodzaju usług. Badanie zostało przeprowadzone w 2016 roku i już wtedy zauważalna była tendencja wzrostowa. Dziś możemy szacować, że Polaków decydujących się na projekt wnętrza od architekta jest jeszcze więcej. Co ciekawe, raport pokazał również, że Polacy utożsamiają zatrudnienie architekta z wysokimi kosztami – co jest błędnym przekonaniem, jak zobaczysz poniżej.

zdjecie

Opinie o architektach wnętrz w Bydgoszczy i Toruniu

Usługi projektowania wnętrz w Bydgoszczy i okolicach świadczy kilkaset pracowni i architektów. W samej Bydgoszczy liczba ta sięga około 200. Spośród tylu firm ciężko jest wybrać architekta, którego cennik jest przystępny, a jakość wykonania co najmniej dobra. Aby mieć jednak punkt odniesienia, trzeba przyjrzeć się średnim stawkom za m2 projektowanej powierzchni.

Zanim jednak do tego przejdziemy, chcemy zwrócić uwagę, że dobry architekt może często zażądać wyższej ceny, niż jego słabsi konkurenci – i nie ma w tym nic dziwnego. Z drugiej jednak strony architekt uczciwy niekoniecznie będzie życzył sobie horrendalnych stawek i zawsze wyceni swoją pracę przed realizacją projektu. Zanim więc zatrudnisz architekta, dowiedz się, czy otrzymasz planowany kosztorys prac, który uwzględni Twoje oczekiwania.

Od czego zależy cena projektu wnętrza u architekta?

Cena projektu wnętrza nigdy nie jest jednoznaczna. To ze względu na wiele czynników, które mają ogromny wpływ na koszty realizacji projektu. Są to m.in.:

  • rodzaj nieruchomości (projekt mieszkania czy domu?),
  • metraż (większy metraż to niższa cena m2 projektu wnętrza),
  • skomplikowanie projektu,
  • zakres współpracy z architektem (projekt koncepcyjny, funkcjonalny, zakupy z projektantem wnętrz, nadzór autorski, projekty instalacji – im szerszy zakres, tym stawka za m2 jest wyższa).

Mieszkanie pod klucz – ile kosztuje projekt wnętrza w Bydgoszczy, Toruniu i okolicach?

Projektantka wnętrz z Bydgoszczy – Dorota Bykowska – opublikowała niedawno na swoim blogu wpis na temat średnich stawek architektów w naszej okolicy. Dane przez nią zebrane są aktualne na 2018 rok i z powodzeniem można się do nich odnieść, szukając dobrego architekta do wykonania projektu wnętrza. Jak się okazuje, niektóre pracownie oferują projekt mieszkania o powierzchni 40 m2 w cenie zaledwie 30 zł/m2. U innych z kolei – zapewne bardziej doświadczonych architektów – stawka ta wzrasta nawet do 100 zł/m2, co jest bliskie cennikom architektów warszawskich. Różnorodność jest więc ogromna, jednak udało się wyciągnąć z aktualnych, dostępnych cenników pewną średnią kwotę.

cennik-mieszkanie-dorotabykowska

Dom pod klucz – ile kosztuje projekt wnętrza u architekta w naszej okolicy?

Projekt wnętrza domu zwykle jest tańszy od projektu mieszkania, ze względu na większą projektowaną powierzchnię. Dlatego tutaj cenniki są trochę bardziej przystępne:

cennik-dom-dorotabykowska

Autorka powyższych tabeli zaznacza, że podane stawki to wynik jej poszukiwań oraz podkreśla, że nie zdołała dotrzeć do wszystkich projektantów z okolicy. Dlatego, jak już wspomnieliśmy, stawki te należy traktować poglądowo i jako punkt odniesienia – nie wyznacznik. Jeżeli chcesz uzyskać dokładną wycenę projektu wnętrza, najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z architektem wnętrz, który podczas konsultacji doradzi, sprawdzi możliwości finansowe i określi, ile maksymalnie będzie kosztować realizacja.

Więcej w dziale Sztuka życia

btm eurolinx zabudowa tarasu1 - chillitorun

Są sposoby na piękny taras przez cały rok. Dowiedz się, jakie

Redakcja ChilliTorun.pl4 grudnia 2018
Close portrait of young woman dentist with healthy wide smile holding artificial tooth on white background

Planujesz wybielanie zębów? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Redakcja ChilliTorun.pl16 listopada 2018
bcf2283ed80fae7da6a78af251d147e2

Organizujesz imprezę w plenerze? Sprawdź, o czym pod żadnym pozorem nie możesz zapomnieć

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2018
1. eurowozki.pl cont. zew. wózki dziecięce - chillitorun

Jak urozmaicić spacer z dzieckiem w wózku? Poznaj nasze pomysły!

Redakcja ChilliTorun.pl6 listopada 2018
zdjecie_publikacja_274_chillitorun.pl

Rozwód z orzeczeniem o winie – co oznacza dla współmałżonków?

Redakcja ChilliTorun.pl30 października 2018

Co robić na świątecznych spotkaniach z rodziną? Recepta na umilenie wspólnych chwil

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2018

Poznaj najlepszy sposób na znalezienie nowego mieszkania

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2018

Ropa, diament i… autostrada. Co wybierasz?

Redakcja ChilliTorun.pl14 maja 2018
Domy na sprzedaż w Rudzie Śląskiej1 - chillitorun

Poznaj dom, do którego nie trzeba dopłacać!

Redakcja ChilliTorun.pl4 maja 2018