fbpx
Sztuka życia

Jak urozmaicić spacer z dzieckiem w wózku? Poznaj nasze pomysły!

(fot. Materiały Partnera)
Jak urozmaicić spacer z dzieckiem w wózku? Poznaj nasze pomysły!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Podczas spacerów z dzieckiem wzmacnia się jego odporność i hartuje organizm. Co za tym idzie, im częstsze wycieczki, tym mniejsze ryzyko zachorowań zarówno dla maluszka, jak i jego rodziców, którzy przecież też korzystają z zalet przebywania na świeżym powietrzu. Jednak po kilku miesiącach regularnego wychodzenia z wózkiem, trudno jest czerpać radość ze spacerowania. Chyba, że urozmaicimy wycieczki o elementy biegu i marszu, a także dodamy ciekawe przystanki, jakich wcześniej brakowało. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!

Mały trening przy okazji spaceru. Uda się, jeśli dziecko ma dobry wózek

Wiele świeżo upieczonych mam szuka sposobu na powrót do sylwetki sprzed porodu. Zamiast stosować wyniszczające diety, warto pomyśleć o mini treningach, będących kompromisem między spacerem a biegiem. To ciekawa propozycja również dla mężczyzn, którzy lubią dbać o zdrowie. Aktywny spacer z dzieckiem w wózku można przeprowadzić na dwa sposoby – dynamicznie maszerując lub biegnąc, jednocześnie pchając wózek. Podczas takiego treningu zostaną wzmocnione mięśnie nóg, ramion i brzucha. Podczas, gdy my będziemy budować swoją kondycję, maluch odbędzie niesamowitą wycieczkę, obserwując świat z nieco innej perspektywy, niż zwykle. Na tego typu urozmaicenie może się zdecydować każdy i bardzo je polecamy, jednak pod pewnymi warunkami.

Priorytetem musi być bezpieczeństwo dziecka, dlatego odpowiednio dobierzmy wózek. Nie jest koniecznością kupowanie typowego modelu biegowego, lecz należy dopilnować kilku kwestii. Wózki dziecięce, które mają służyć do dynamicznych spacerów i zapewnić maksymalny komfort dziecku, powinny mieć pompowane koła i regulowane pasy. Pozostałe wyposażenie warto dopasować indywidualnie, żeby zarówno dziecko, jak i jego rodzice mogli wygodnie korzystać z zalet pojazdu. Zarówno szybki marsz oraz bieg nie dość, że zrekompensują maluchowi zwykły spacer, pomogą też rodzicom zadbać o swoją sylwetkę.

Zmiana trasy spacerowej to zawsze świetny pomysł. Nie zastanawiaj się dłużej!

Masz dość spacerów po tych samych ścieżkach, spotykania tych samych osób i oglądania tych samych drzew? Zamiast kolejny raz zabierać dziecko do parku lub na wycieczkę wokół osiedla, poeksperymentuj. Tym razem wybierzcie się dalej, w miejsce, którego jeszcze nie odwiedzaliście. Możecie wsiąść do autobusu i ruszyć na drugi koniec miasta albo pojechać w przeciwnym kierunku, niż zazwyczaj. Jeśli Twoje dziecko ma wygodny wózek, nawet kilkugodzinna podróż nie powinna go zmęczyć. Oczywiście – róbcie przerwy, lecz bez przesady. Ma to być spacer, podczas którego przez większość czasu oboje z dzieckiem pozostaniecie w ruchu. Niech maluch obserwuje otoczenie z pozycji siedzącej, a kiedy zacznie marudzić, zdrzemnie się w cieniu daszku. Wewnątrz dobrego wózka żadne dziecko nie będzie się nudzić. Jeśli jeszcze nie znalazłaś odpowiedniego modelu, koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego Euro Wózki. Znajdziesz tam doskonale wyposażone wózki dziecięce na spacery pełne wrażeń.

Więcej w dziale Sztuka życia

interior-710042_1280

Wesele, bankiety, imprezy okolicznościowe – gdzie zorganizować je w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl18 lutego 2021
03 - deltivo - krzesła biurowe ZEWN

Urządzanie kącika do home office. Przekonaj się, jakie sprzęty będą niezbędne do efektywnej pracy w domowym zaciszu

Redakcja ChilliTorun.pl3 września 2020
wezetobi waz do wody

Gdy roślinom brakuje wody, nie można biernie czekać na deszcz. Istnieją sprawdzone rozwiązania

Redakcja ChilliTorun.pl30 sierpnia 2019
Portrait of a young woman with alarm clock sitting in the beautiful and bright bedroom with green plants

Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

Redakcja ChilliTorun.pl25 marca 2019
gabinetwmieszkaniu3

Gabinet w mieszkaniu – za i przeciw

Redakcja ChilliTorun.pl16 marca 2019
03 - rozwodznia - adwokat rodzinny

Adwokat rodzinny Twoim wsparciem w trakcie rozwodu

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2019
04 - MebleExpert - narożnik na wymiar

Bądź indywidualistą! Wyraź siebie urządzając mieszkanie całkowicie po Twojemu!

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2019
52989922_2241025825953437_400903173805441024_n

Artysta-Zawodowiec – darmowy projekt edukacyjny dla studentów kierunków artystycznych

Aleksandra Pladzyk12 marca 2019
51375798_10213445184424516_6459586334502682624_n

Spotkanie wokół akcji “Zero Waste”

Aleksandra Pladzyk1 marca 2019