fbpx
Sztuka życia

Poznaj dom, do którego nie trzeba dopłacać!

(fot. Materiały Partnera)
Poznaj dom, do którego nie trzeba dopłacać!
REAKCJE

Zakup domu to marzenie wielu osób. Co prawda w wielu miastach stawia się przede wszystkim na budowę bloków mieszkalnych, jednak coraz więcej zainteresowanych kupnem własnego mieszkania dostrzega, że za podobną cenę można nabyć własny, wygodny dom. Przede wszystkim pozwala on na posiadanie dużo większej przestrzeni, własnego ogrodu, czy braku bezpośredniej bliskości sąsiadów

Jednak, gdy planujemy kupić dom, czy samodzielnie go wybudować warto nabyć podstawowe informacje związane z realizacją tego typu inwestycji. Oczywiście mało kto przeprowadza je samodzielnie – najczęściej powierza to zadanie wyspecjalizowanym firmom, ale tak czy inaczej kluczowe decyzje i tak musi podjąć sam. Z pewnością jedną z najważniejszych jest wybór metody ocieplenia domu.

Czy dom zawsze musi być „skarbonką”?

Przeciwnicy kupna, czy budowy własnego domu najczęściej za swój główny argument wskazują bardzo duże koszty eksploatacji budynku. I nie chodzi tutaj tylko o konieczne remonty, ale przede wszystkim o ogrzewanie. Oczywistym jest, że w polskim klimacie – gdzie niskie temperatury utrzymują się przez większą część roku – konieczność ogrzewania domu jest jednym z zasadniczych kosztów ponoszonych na jego utrzymanie. Niektórzy nawet żartobliwie mówią, że pod tym względem dom przypomina skarbonkę, do której ciągle można wrzucać pieniądze. Jednak współcześnie, dzięki rozwojowi specjalistycznych technik ociepleniowych taka sytuacja wynika jedynie z nieprawidłowo wykonanego ocieplenia. Niestety na polskim rynku budowlanym wciąż trudno znaleźć firmy, czy deweloperów potrafiących umiejętnie wykorzystywać nowe technologie w tym zakresie. A co za tym idzie rzeczywiście większość z budowanych domów nie spełnia aktualnych standardów energooszczędności. I nie chodzi tutaj o zapewnienia dewelopera, który przeważnie deklaruje zachowanie surowych norm utraty ciepła – dopiero na etapie eksploatacji budynku okazuje się ile były warte te zapewnienia. A wtedy niestety najczęściej jest za późno na efektywne zmiany, a ich ewentualne wprowadzenie może być niezwykle kosztowne. Dlatego warto wybrać dewelopera, który już sprawdził się w dziedzinie energooszczędności.

„Osiedle Sielanka” – najwyższy standard energooszczędności 

W ostatnim czasie w Mikołowie i Tarnowskich Górach powstało „Osiedle Sielanka”, bez wątpienia spełniające surowe kryteria energooszczędności – potwierdzeniem takie stanu rzeczy jest specjalny certyfikat wydany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to bardzo ważna informacja dla wszystkich poszukujących domów w okolicach Aglomeracji Śląskiej. Warto pamiętać, że domy na sprzedaż w Rudzie Śląskiej, czy innych pobliskich miastach jak na razie nie spełniają tego wymogu. Dlatego wszyscy, którzy marzą o własnym domu, którego utrzymanie nie zrujnuje rodzinnego budżetu powinni udać się na poszukiwania przede wszystkim do Mikołowa i Tarnowskich Gór – posadowione tam „Osiedle Sielanka” powinno stać się przykładem wykorzystania nowoczesnych technologii w zakresie energooszczędności.

Więcej w dziale Sztuka życia

interior-710042_1280

Wesele, bankiety, imprezy okolicznościowe – gdzie zorganizować je w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl18 lutego 2021
03 - deltivo - krzesła biurowe ZEWN

Urządzanie kącika do home office. Przekonaj się, jakie sprzęty będą niezbędne do efektywnej pracy w domowym zaciszu

Redakcja ChilliTorun.pl3 września 2020
wezetobi waz do wody

Gdy roślinom brakuje wody, nie można biernie czekać na deszcz. Istnieją sprawdzone rozwiązania

Redakcja ChilliTorun.pl30 sierpnia 2019
Portrait of a young woman with alarm clock sitting in the beautiful and bright bedroom with green plants

Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

Redakcja ChilliTorun.pl25 marca 2019
gabinetwmieszkaniu3

Gabinet w mieszkaniu – za i przeciw

Redakcja ChilliTorun.pl16 marca 2019
03 - rozwodznia - adwokat rodzinny

Adwokat rodzinny Twoim wsparciem w trakcie rozwodu

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2019
04 - MebleExpert - narożnik na wymiar

Bądź indywidualistą! Wyraź siebie urządzając mieszkanie całkowicie po Twojemu!

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2019
52989922_2241025825953437_400903173805441024_n

Artysta-Zawodowiec – darmowy projekt edukacyjny dla studentów kierunków artystycznych

Aleksandra Pladzyk12 marca 2019
51375798_10213445184424516_6459586334502682624_n

Spotkanie wokół akcji “Zero Waste”

Aleksandra Pladzyk1 marca 2019