fbpx
Custom Text
Sztuka życia

Prawidłowe oświetlenie salonu

Jak odpowiednio dobrać elementy wystroju, żeby pomieszczenia były idealne? (fot. Obi.pl)
Prawidłowe oświetlenie salonu
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Salon jest miejscem, które w każdym domu pełni funkcję wypoczynkowo-reprezentacyjną. To bardzo ważne pomieszczenie, gdzie spędza się miło czas w gronie rodziny i przyjaciół. Salon jest też centrum rozrywkowym, w którym ogląda się telewizję i czyta książki

W tym pokoju przyjmuje się również gości, dlatego warto zadbać o to, by wszystko było w nim idealne. Oprócz wygodnych i eleganckich mebli liczy się w nim także oświetlenie. To od niego bowiem zależy panujący w pomieszczeniu klimat i wygoda użytkowników, podczas wykonywania różnych czynności.

Lampy do wnętrz – o czym pamiętać podczas ich wyboru?

Salon jest pomieszczeniem, w którym wykonuje się wiele czynności. Z tego powodu warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zaplanować w nim oświetlenie, by jak najlepiej sprawdzało się w każdej sytuacji.

Przed zakupem wybranych przez siebie lamp należy najpierw przemyśleć kilka istotnych kwestii. Ważną sprawą jest to, czy w pomieszczeniu znajduje się telewizor. Dobrze również zastanowić się nad tym, czy salon będzie jednocześnie sprawować miejsce, przeznaczone do pracy.

Wybór lampy do wnętrz powinien być też kierowany tym, czy dane pomieszczenie będzie jednocześnie służyć jako jadalnia. Ostatnią kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest funkcja, jaką ma pełnić salon. Podczas wyboru oświetlenia liczy się również to, czy salon ma być jednocześnie miejscem, przeznaczonym do spania.

Rodzaje oświetlenia

Wśród dostępnych na rynku lamp można odnaleźć naprawdę wiele interesujących propozycji. Do wyboru są tutaj oświetlenia: dekoracyjne (dzięki nim można zyskać ciekawe rozwiązania aranżacyjne), użytkowe (ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego funkcjonowania, wykorzystuje się je gównie w miejscach pracy i wykonywania różnych czynności) i efektowe (lampy, pozwalające stworzyć w pomieszczeniu wyjątkowy klimat).

Oświetlenie salonu – gdzie umieścić źródła światła

Podczas projektowania oświetlenia do salonu należy przede wszystkim pamiętać o lampach wiszących (sufitowych). Mają one za zadanie zapewnić komfort użytkownikom podczas wypoczynku.

Osoby, które chcą zyskać więcej światła mogą zdecydować się również na żyrandol. W celu zapewnienia sobie światła podczas czytania, warto zdecydować się na lampę stojącą. Przy okazji, sprawi ona również, że w pomieszczaniu stanie się przytulniej.

Dobrym rozwiązaniem jest również lampa z możliwością zmiany kierunku padania światła (opcja ta przydaje się na przykład podczas oglądania telewizji).

Doskonałym uzupełnieniem oświetlenia w każdym salonie będą również dodatkowe światła uzupełniające (zamieszczone w suficie, na ścianach lub meblach).

Więcej w dziale Sztuka życia

btm eurolinx zabudowa tarasu1 - chillitorun

Są sposoby na piękny taras przez cały rok. Dowiedz się, jakie

Redakcja ChilliTorun.pl4 grudnia 2018
Close portrait of young woman dentist with healthy wide smile holding artificial tooth on white background

Planujesz wybielanie zębów? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Redakcja ChilliTorun.pl16 listopada 2018
bcf2283ed80fae7da6a78af251d147e2

Organizujesz imprezę w plenerze? Sprawdź, o czym pod żadnym pozorem nie możesz zapomnieć

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2018
1. eurowozki.pl cont. zew. wózki dziecięce - chillitorun

Jak urozmaicić spacer z dzieckiem w wózku? Poznaj nasze pomysły!

Redakcja ChilliTorun.pl6 listopada 2018
zdjecie_publikacja_274_chillitorun.pl

Rozwód z orzeczeniem o winie – co oznacza dla współmałżonków?

Redakcja ChilliTorun.pl30 października 2018

Co robić na świątecznych spotkaniach z rodziną? Recepta na umilenie wspólnych chwil

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2018
zdjecie główne

Ile kosztuje projekt wnętrza w Toruniu, Bydgoszczy i okolicach?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2018

Poznaj najlepszy sposób na znalezienie nowego mieszkania

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2018

Ropa, diament i… autostrada. Co wybierasz?

Redakcja ChilliTorun.pl14 maja 2018