fbpx
Finanse

Fotowoltaika – telefony, ulotki, akwizytorzy. Jak nie dać się naciągnąć?

fot. Materiały Zewnętrzne
Fotowoltaika – telefony, ulotki, akwizytorzy. Jak nie dać się naciągnąć?
REAKCJE

Wraz z rosnącą popularnością fotowoltaiki, w branży pojawia się coraz to więcej firm oferujących usługi związane z montażem i pomocą w uzyskaniu dofinansowania. Co zrobić, by nie dać się oszukać? Czym charakteryzuje się rzetelna firma fotowoltaiczna? Dowiesz się z naszego artykułu.

Nie podejmuj pochopnych decyzji

Oszustwom bardzo często towarzyszy podejmowanie pochopnych decyzji. Jeśli sprzedawca pospiesza Cię czy wspomina o promocyjnej cenie ograniczonej czasowo, może to być znak, że próbuje Cię naciągnąć.

Rzetelna firma, taka jak https://www.esoleo.pl/, nigdy nie będzie Cię namawiać do podjęcia szybkiej decyzji. Fotowoltaika Toruń to duża inwestycja, zobowiązująca na lata. Powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana. Każdy profesjonalny sprzedawca zdaje sobie z tego sprawę.

Dlaczego naciągacze często zachęcają do podjęcia szybkiej decyzji? Przede wszystkim dlatego, że nie masz wówczas czasu na przemyślenia czy podsumowanie zalet i wad inwestycji. Nie możesz skonsultować tej decyzji z bliską osobą ani nie możesz porównać oferty z propozycjami od innych firm fotowoltaicznych.

Sprawdź firmę, która proponuje Ci swoje usługi

Ktoś ciągle do Ciebie wydzwania i proponuje pomoc w zakupie fotowoltaiki? W skrzynce pojawia się coraz to więcej ulotek? Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, w pierwszej kolejności dobrze zapoznaj się z firmą, która oferuje Ci swoje usługi. Sprawdź, jak długo działa w branży fotowoltaicznej. Zapoznaj się z realizacjami, które ma na swoim koncie.

Sprawdź również opinie, a w bezpośredniej rozmowie dopytaj o kwalifikacje czy ubezpieczenie. Jeśli chcesz mieć pewność, że proponowana cena nie jest wygórowana, porównaj ją z ofertami innych firm fotowoltaicznych. Zwróć szczególną uwagę na cenę wyjściową, od której nie odjęto jeszcze dotacji i ulg. Sprzedawcy często skupiają się na końcowej kwocie, którą ma zapłacić klient. Dzięki temu nie wie on, ile tak naprawdę kosztuje instalacja.

Zasada ograniczonego zaufania

Sprzedawca może próbować zdobyć Twoje zaufanie m.in. poprzez budowanie przyjacielskich relacji, załatwianie rabatu „specjalnie dla Ciebie” czy obiecywanie szybszej realizacji. Może być bardzo miły i zapewniać, że chce dla Ciebie jak najlepiej. Spotykaną praktyką jest również skracanie dystansu poprzez dzielenie się doświadczeniami u innych klientów. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jakie intencje ma sprzedawca, wciąż jest to jego praca i źródło zarobku.

Jeśli nie chcesz zostać oszukany, Twoje zaufanie powinno być zawsze ograniczone. Nie ufaj sprzedawcy na słowo i zawsze sprawdzaj informacje, które Ci przekazuje. Nawet jeśli sprawia wrażenie sympatycznego i wiarygodnego.

Po czym poznasz profesjonalną firmę fotowoltaiczną?

Oto najważniejsze cechy, dzięki którym rozpoznasz rzetelną firmę.

Renoma i pozytywne opinie

Profesjonalna i doświadczona firma fotowoltaiczna cieszy się renomą i pozytywnymi opiniami wśród dotychczasowych klientów. Zanim skorzystasz z usług jakiejkolwiek firmy, sprawdź jej oceny. Obecnie w internecie możesz znaleźć wiele miejsc, w których można wyrazić swoje zdanie i polecić bądź odradzić daną firmę.

Jeśli ktoś z Twojej rodziny lub znajomych zainwestował w fotowoltaikę, możesz także podpytać o firmę, która zajmowała się montażem instalacji.

Gwarancja

Profesjonalna firma fotowoltaiczna zapewnia stosunkowo długi okres gwarancji. W przypadku firmy Esoleo gwarancja wynosi aż do 30 lat na wydajność paneli fotowoltaicznych oraz do 15 lat na sam produkt. W przypadku falowników jest to około 10-12 lat.

Gwarancja jest dla Ciebie zabezpieczeniem, zatem nie możesz przejść obok niej obojętnie. Uchroni Cię przed konsekwencjami wad produkcyjnych czy błędów popełnionych na etapie montażu.

Jakość sprzętu

Rzetelna firma fotowoltaiczna zapewnia wysokiej jakości sprzęt, pochodzący od renomowanych producentów. Dotyczy to zarówno paneli, falownika, jak i innych komponentów. W końcu dobrej jakości sprzęt to gwarancja niezawodnego działania na lata!

Więcej w dziale Finanse

instalacje-sanitarne-rury

“Innowacje i technologie: Klucz do zrównoważonego rozwoju przemysłu”

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
osk_classic

Kursy Zawodowe: Klucz do Rozwoju Kariery i Nowych Możliwości

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
Job Search Human Resources Recruitment Career Concept

Praca na GoWork.pl – jak dobrać oferty pracy pod siebie?

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2023
307a9a5c22daeb7119fc90bffa357228

Osprzęt do wózków widłowych – co warto wybrać? Sprawdź!

Redakcja ChilliTorun.pl29 listopada 2023
04 - prox.info.pl - link na stronę ZEW

Gdzie prasa filtracyjna jest niezbędna? Eksperci wyjaśniają

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
09 - krgroup.pl - link na stronę ZEW

Sprawdź, czy raportowanie schematów MDR dotyczy właśnie Ciebie. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
02 - TELCOP - dzierżawa drukarek

Dylemat przedsiębiorcy: zakup czy wynajem? O współczesnych możliwościach wyboru

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
01 - ETYKAT - www etykat pl

Wyjdź poza szereg – poznaj walory marketingu partyzanckiego

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
6.chillitorun.pl1

W jakim przypadku wynajęcie agregatu prądotwórczego to najkorzystniejsza opcja?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2023