Custom Text
Foto

Polski Cukier Toruń – Asseco Gdynia 109:108 (fotorelacja)

Krzysztof Sulima zanotował w tym meczu 23 punkty i 9 zbiórek (fot. Bartosz Tomczak/chillitoruń.pl)
Bartosz Tomczak

To był niezwykle nerwowy, a zarazem emocjonujący mecz! Mający 27-punktową przewagę Polski Cukier Toruń na zbyt wiele pozwolił rywalom z Gdyni, którzy w końcówce czwartej kwarty przechyli szale zwycięstwa na swoją stronę. Co wydawać by się mogło niemożliwe, w ostatnich ośmiu sekundach torunianie odrobili pięć punktów straty, doprowadzając do dogrywki!

W dodatkowych pięciu minutach podopieczni Jacka Winnickiego dołożyli 18 punktów, tracąc 17. Ostatecznie Polski Cukier wygrał 109:108! To był rekordowy mecz dla Krzysztofa Szubargi. Rozgrywający z Gdyni rzucił aż 42 punkty! W ekipie gospodarzy najlepszym zawodnikiem był Jure Skifić z 25 punktami i 13 zbiórkami.

Polski Cukier Toruń – Asseco Gdynia 109:108 (33:11, 16:32, 24:19, 18:29, 18:17)