fbpx
Lifestyle

Chrzest dziecka krok po kroku. Przedstawiamy krótki poradnik dla rodziców

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Chrzest dziecka krok po kroku. Przedstawiamy krótki poradnik dla rodziców
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Organizacja chrztu malucha to wielkie wyzwanie organizacyjne. Trzeba pamiętać o wielu szczegółach, a jednocześnie godzić plany na ten ważny dzień z codzienną opieką nad kilkutygodniową lub kilkumiesięczną pociechą. Nic zatem dziwnego, że rodzice są zmęczeni uroczystością, zanim ona jeszcze nastąpi. Postanowiliśmy ułatwić Wam organizowanie chrztu Waszego dziecka i przygotowaliśmy kilka najważniejszych aspektów, bez których trudno dziś sobie wyobrazić opisywaną ceremonię. Zapraszamy do lektury!

  1. Dopełnienie koniecznych formalności

Chrzest dziecka zwykle odbywa się w kościele parafialnym, do którego należą jego rodzice. Nie jest to jednak obowiązkowe i jeżeli tylko wyrazicie taką chęć, to Wasza pociecha może być ochrzczona w zupełnie innej parafii. Podczas planowania daty uroczystości weźcie pod uwagę prognozę pogody. Oczywiście jej przewidzenie jest trudne, jeżeli w grę wchodzi dzień oddalony o parę tygodni lub miesięcy, ale niemal zawsze można określić, jakie mniej więcej temperatury będą wtedy widniały na termometrze. Na tej podstawie skompletujcie ubranie dla dziecka i dla siebie. Jeżeli przyjęcie ma się odbyć w lokalu, konieczne będzie zarezerwowanie sali z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepszym wyborem okaże się restauracja blisko kościoła, by nie trzeba było daleko jechać. Po ustaleniu wszystkich szczegółów idźcie do kancelarii parafialnej i dostarczcie potrzebne dokumenty.

  1. Zakup stroju dla pociechy

Bohater dnia musi prezentować się idealnie, dlatego rodzice często decydują się na specjalne, odświętne ubrania dla niego. Pamiętajcie przede wszystkim o komforcie dziecka – wybierzcie sukienkę, garniturek lub zestaw z bawełnianą podszewką, o krojach, jakie nie krępują ruchów. Modele takie czekają na Was w sklepie Asanti for Kids. Jeśli na dworze panuje tęgi mróz, a Wy macie w domu małą księżniczkę, do kościoła możecie założyć jej ciepłe body, sweterek i spodenki, a na to elegancki kombinezon. Natomiast na przyjęciu w restauracji czy w domu idealnie sprawdzi się wygodna sukienka na chrzciny, w białym lub pastelowym kolorze. W przypadku chłopca wygląda to nieco prościej, gdyż w komfortowym bawełnianym garniturku i ciepłej kurteczce spokojnie może on wystąpić również w kościele.

  1. Wybranie rodziców chrzestnych

Chociaż „instytucja” chrzestnych ma dziś jedynie wydźwięk symboliczny, ich obecność podczas wydarzenia jest niezbędna. Zgodnie z przyjętym zwyczajem mają oni być pomocą dla rodziców dziecka i wspierać ich w wychowaniu pociechy w wierze. Warto wybrać do tego celu osoby wierzące i praktykujące, jakie staną się duchowymi przewodnikami malucha. Wymagania dotyczące chrzestnych są następujące: powinni mieć za sobą bierzmowanie, pozostawać w związku małżeńskim albo być stanu wolnego.

Więcej w dziale Lifestyle

me-your-seo-fully

O wyższości White Hat SEO nad Black Hat SEO, czyli dlaczego warto być uczciwym

Redakcja ChilliTorun.pl18 września 2020
headphones-690685_1280

Sony WH-1000XM4 – słuchawki z górnej półki

Redakcja ChilliTorun.pl9 września 2020
tiktok-5064078_1280

Kto przejmie TikToka?

Redakcja ChilliTorun.pl6 września 2020
2. zbyszynskimeble - meble do sypialni na wymiar

Każdy moment jest dobry na metamorfozę sypialni. Zamów modne meble i ciesz się efektem!

Redakcja ChilliTorun.pl4 września 2020
5 - lowca - luneta delta optical

Przegląd praktycznych dodatków do broni. Sprawdź czym warto się zainteresować

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
money-661584_1920

Chwilówki – ranking najtańszych chwilówek

Redakcja ChilliTorun.pl24 sierpnia 2020
800px-Automaty_do_gry_(ubt)

Czy uruchomienie nowego kasyna online jest nadal opłacalne?

Redakcja ChilliTorun.pl29 lipca 2020
13 afterweb cont zew 1

Reklama trafiająca do wszystkich grup docelowych? Z wysoką pozycją w Google to możliwe

Redakcja ChilliTorun.pl29 lipca 2020
Freestyle Cooking Food Truck Toruń

Przystań pyszności nad Wisłą [KONKURS]

Redakcja ChilliTorun.pl8 lipca 2020