fbpx
Lifestyle

Chrzest dziecka krok po kroku. Przedstawiamy krótki poradnik dla rodziców

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Chrzest dziecka krok po kroku. Przedstawiamy krótki poradnik dla rodziców
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Organizacja chrztu malucha to wielkie wyzwanie organizacyjne. Trzeba pamiętać o wielu szczegółach, a jednocześnie godzić plany na ten ważny dzień z codzienną opieką nad kilkutygodniową lub kilkumiesięczną pociechą. Nic zatem dziwnego, że rodzice są zmęczeni uroczystością, zanim ona jeszcze nastąpi. Postanowiliśmy ułatwić Wam organizowanie chrztu Waszego dziecka i przygotowaliśmy kilka najważniejszych aspektów, bez których trudno dziś sobie wyobrazić opisywaną ceremonię. Zapraszamy do lektury!

  1. Dopełnienie koniecznych formalności

Chrzest dziecka zwykle odbywa się w kościele parafialnym, do którego należą jego rodzice. Nie jest to jednak obowiązkowe i jeżeli tylko wyrazicie taką chęć, to Wasza pociecha może być ochrzczona w zupełnie innej parafii. Podczas planowania daty uroczystości weźcie pod uwagę prognozę pogody. Oczywiście jej przewidzenie jest trudne, jeżeli w grę wchodzi dzień oddalony o parę tygodni lub miesięcy, ale niemal zawsze można określić, jakie mniej więcej temperatury będą wtedy widniały na termometrze. Na tej podstawie skompletujcie ubranie dla dziecka i dla siebie. Jeżeli przyjęcie ma się odbyć w lokalu, konieczne będzie zarezerwowanie sali z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepszym wyborem okaże się restauracja blisko kościoła, by nie trzeba było daleko jechać. Po ustaleniu wszystkich szczegółów idźcie do kancelarii parafialnej i dostarczcie potrzebne dokumenty.

  1. Zakup stroju dla pociechy

Bohater dnia musi prezentować się idealnie, dlatego rodzice często decydują się na specjalne, odświętne ubrania dla niego. Pamiętajcie przede wszystkim o komforcie dziecka – wybierzcie sukienkę, garniturek lub zestaw z bawełnianą podszewką, o krojach, jakie nie krępują ruchów. Modele takie czekają na Was w sklepie Asanti for Kids. Jeśli na dworze panuje tęgi mróz, a Wy macie w domu małą księżniczkę, do kościoła możecie założyć jej ciepłe body, sweterek i spodenki, a na to elegancki kombinezon. Natomiast na przyjęciu w restauracji czy w domu idealnie sprawdzi się wygodna sukienka na chrzciny, w białym lub pastelowym kolorze. W przypadku chłopca wygląda to nieco prościej, gdyż w komfortowym bawełnianym garniturku i ciepłej kurteczce spokojnie może on wystąpić również w kościele.

  1. Wybranie rodziców chrzestnych

Chociaż „instytucja” chrzestnych ma dziś jedynie wydźwięk symboliczny, ich obecność podczas wydarzenia jest niezbędna. Zgodnie z przyjętym zwyczajem mają oni być pomocą dla rodziców dziecka i wspierać ich w wychowaniu pociechy w wierze. Warto wybrać do tego celu osoby wierzące i praktykujące, jakie staną się duchowymi przewodnikami malucha. Wymagania dotyczące chrzestnych są następujące: powinni mieć za sobą bierzmowanie, pozostawać w związku małżeńskim albo być stanu wolnego.

Więcej w dziale Lifestyle

02-forever4you-forever living

Aloes, czyli magiczna roślina wspomagająca organizm. Odkryj jej zalety!

Redakcja ChilliTorun.pl17 marca 2020
02 - spps - terapia małżeńska ZEWN

Żaden związek nie będzie wieczną sielanką. Co zrobić, kiedy w małżeństwie pojawiają się kolejne poważne kryzysy?

Redakcja ChilliTorun.pl16 marca 2020
casino-3491253_960_720

Legalne kasyna w okolicach Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020
real_1582707028

Źle dobrany podkład – Twój największy wróg. Sprawdź jak znaleźć swojego sojusznika?

Redakcja ChilliTorun.pl26 lutego 2020
01 - polskie-centrum-kalibracji - alkomaty ZEWN

Czy wszystkie alkomaty są równie dokładne? Dowiedz się, co zaburza wskazania analizatorów wydychanego powietrza

Redakcja ChilliTorun.pl14 lutego 2020
lezaki-pixabey

Prosty sposób na relaks, czyli leżaki ogrodowe

Redakcja ChilliTorun.pl11 lutego 2020
male-rzeczy-ktore-upieksza-wyglad-twojego-domu

Małe rzeczy, które upiększą wygląd Twojego domu

Redakcja ChilliTorun.pl10 lutego 2020
Rolety-Karnix

Rolety okienne – nowoczesne rozwiązania do naszego mieszkania

Redakcja ChilliTorun.pl6 lutego 2020
gym-room-1180062_1920

Masz problem z nadwagą? Miasto organizuje darmowy kurs odchudzający!

Mateusz Bąk4 lutego 2020