fbpx
Kultura

Najlepsze seriale o kosmosie

(fot. Pixabay.com)
Najlepsze seriale o kosmosie
REAKCJE

Wolny czas możemy spędzać na różne sposoby. Jedni wybierają gry online, czytanie książek, spacery, inni zaś gry hazardowe za darmo online czy oglądanie filmów/seriali. Z pewnością te ostatnie cieszą się sporą popularnością. Postanowiliśmy sprawdzić przy okazji, jakie są najlepsze seriale o tematyce kosmicznej.

The Expanse

Expanse to prawdziwy fenomen ostatnich lat. Serial doczekał się już 5 sezonów, a na 2022 rok zapowiedziane zostały finałowe odcinki. Jest to przez wielu uznawany za najlepszy serial bardziej science niż fiction. Większość jego akcji toczy się w kosmosie za kilkaset lat. Mamy tutaj do czynienia z Ziemią i Marsem, które walczą o dominację, jak i tak zwanymi Pasiarzami. Ci ostatni to ludzie, którzy urodzili się i żyją na stacjach kosmicznych, asteroidach. Od pewnego czasu można powiedzieć, że w kosmosie wisi konflikt między Ziemią a Marsem. Poznajemy Jamesa Holdena, który jako jeden z nielicznych przeżywa atak na jego statek. Tak też zaczyna się cała intryga, od której zależą losy całego układu słonecznego. Expanse to serial, w którym pokazywane są wynalazki, których możemy się spodziewać za kilkaset lat. To historia pozbawiona laserów, podróży świetlnych.

Mandalorian

Mandalorian to zdaniem wielu Gwiezdne Wojny, na które czekaliśmy. Jest to poboczna historia, która toczy się niedługo po wydarzeniach z VI Epizodu: Powrotu Jedi. Mando to łowca nagród, który pewnego dnia otrzymuje misję odnalezienia 50-letniej postaci. Na miejscu okazuje się, że jest to dziecko, które należy do tej samej rasy, co legendarny Mistrz Yoda. Mando staje zatem przed dylematem, co zrobić z dzieckiem. Tak też zaczyna się historia, która trwa obecnie 2 sezony. Pełna jest ona przygód, wybuchowych scen, podróży kosmicznych. Można stwierdzić, że jest to wręcz western sci-fi.

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica to serial kręcony w latach 2004-2009. W odległej przyszłości ludzie stworzyli roboty, które zbuntowały się przeciw swoim panom. Po 40 latach wracają i dokonują ataku na wszystkich 12 koloniach. Część z nich wygląda teraz jak ludzie, więc o wiele trudniej jest walczyć z Cyclonami. Do nierównej walki staje jednak stary okręt bojowy – Battlestar Galactica pod wodzą Komandora Williama Adamy. Jednocześnie nasi bohaterowie muszą odnaleźć starą, trzynastą kolonię, którą jest Ziemia. Serial ten doczekał się 4 sezonów i do dziś jest chętnie wybierany przez miłośników science-fiction.

Star Trek Discovery

Star Trek Discovery to najnowsza odsłona słynnych filmów i seriali. Tym razem zadaniem statku USS Discovery jest misja, od której zależą losy konfliktu między Zjednoczoną Federacją Planet a Imperium Klingońskim. Główną bohaterka jest Michael Burnham, pierwsza oficer statku, która pracuje nad stworzeniem nowej broni. W serialu producenci postawili na sporo nowości, dzięki czemu zyskał on świeżość, jak i ciekawe rozwiązania fabularne. Nowa seria doczekała się już 3 sezonów.

Firefly

Nakręcony w latach 2002-2003 serial ma dziś wśród miłośników tego gatunku wręcz status kultowy. Fabularnie osadzony jest on w XXVI wieku. Kosmos zdominowany jest przez reżim o nazwie Alliance. Świat wygląda tu niczym z czasów Dzikiego Zachodu. Serenity to transportowiec klasy Firefly, który dowodzony jest przez kapitana Malcolma Reynoldsa. Składa się on z całkiem barwnej załogi. Wykonują oni różne zadania. Pewnego dnia na ich pokładzie znajdzie się osoba, która jest ścigana przez reżim. Zmienia to dotychczasowe życie załogi. Serial okazał się na tyle dużym sukcesem, że doczekał się także pełnometrażowego filmu w 2006 roku.

Więcej w dziale Kultura

joey-banks-f0ottonryuu-unsplash (1)

Co warto obejrzeć w Apple TV+?

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Muzeum_Twierdzy_Toruń

Uroczyste otwarcie wstrzymane przez COVID

Weronika Wiśniewska10 listopada 2020
DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020