fbpx
Kultura recenzje

[RECENZJA] Belfer powraca z przytupem

(fot. youtube)
[RECENZJA] Belfer powraca z przytupem
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Przed nami drugi sezon najchętniej oglądanego serialu Canal+. Tym razem tytułowy Belfer, czyli Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) przenosi się do Wrocławia, gdzie ma do rozwiązania kolejną zagadkę w jednym z prywatnych liceów. Mieliśmy okazję obejrzeć pierwszy odcinek. O czym będzie nowy sezon?

Zakończenie pierwszej serii jasno wskazywało, że doczekamy się kontynuacji. Główny bohater serialu rozwiązał zagadkę morderstwa licealistki z Dobrowic, jednak po drodze uwikłał się w inne problemy, o których dobrze wie oficer CBŚ, Radosław Kędzierski (Szymon Piotr Warszawski). Szantażem zmusza on Pawła Zawadzkiego do podjęcia pracy w jednej z wrocławskich szkół i pomocy w rozwikłaniu kolejnej zagadki.

Tym razem chodzi o serię zaginięć uczniów jednego z prywatnych liceów we Wrocławiu. Jak się jednak okazuje, zaraz po pojawieniu się polonisty w szkole, młodzież się… odnalazła. W ich zniknięciu nie ma nic zagadkowego – uczniowie chcieli sobie jedynie przedłużyć ferie. Zawadzki uważa sprawę za zamkniętą, jednak innego zdania jest Kędzierski. Oficer CBŚ prosi nauczyciela o baczną obserwację młodzieży i wkrótce dochodzi do serii dziwnych zdarzeń oraz tragedii.

Mimo zmiany reżysera (Łukasza Palkowskiego zastąpił duet Krzysztof Łukaszewicz – Maciej Bochniak) i otoczenia, z małego miasteczka na dużą metropolię, serial nie traci swojego klimatu. W odróżnieniu jednak od pierwszego sezonu, tym razem akcja skupia się niemal wyłącznie na młodzieży, a nie ich rodzicach i mieszkańcach miejscowości. Czy wychodzi to serialowi na dobre? Na pewno nie na złe.

W obsadzie nowej serii możemy zauważyć znacznie więcej młodych aktorów takich jak Eliza Rycembel, Zofia Wichłacz, Bartosz Sak czy Damian Kret. Po zachwycającej roli debiutującej na wielkim ekranie Michaliny Łabacz w produkcji Wojciecha Smarzowskiego “Wołyń”, młoda aktorka dostaje kolejną szansę, tym razem w serialu. W nowym Belfrze nie brakuje również znanych nazwisk. Na telewizyjnych ekranach pojawią się Aleksandra Konieczna, Mirosław Haniszewski czy Stefan Pawłowski. Co ciekawe brat tego ostatniego – Józef, występował w pierwszym sezonie.

Po obejrzeniu pierwszego odcinka jestem pozytywnie zaskoczony i z niecierpliwością będę czekać na kolejne. Zakończenie było mocne i mam nadzieję, że twórcy utrzymają wysoki poziom przez cały sezon. Premiera drugiego sezonu Belfra zaplanowana jest na 22 października o godz. 21:30 w Canal+.

Kultura recenzje
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Kultura recenzje

psy

Czy Psy 3 rozczarowują? [RECENZJA]

Mateusz Bąk31 stycznia 2020
123

Boże Ciało to nie tylko wciągająca historia ze świetną obsadą…

Mateusz Bąk20 października 2019
"Iniemamocni 2" w toruńskich kinach Cinema City (fot. materiały prasowe kina)

[RECENZJA] “Iniemamocni 2” – 14 lat minęło

Konrad Marzec19 lipca 2018
Opera Zdjęcie_2018-07-11_193658_www.youtube.com

[RECENZJA] “Whitney” – tragiczne życie w świetle reflektorów

Katarzyna Grochowalska12 lipca 2018
"Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego to godne uwagi dzieło (fot. Youtube)

[RECENZJA] “Zimna Wojna” – razem, ale jak?

Konrad Marzec28 czerwca 2018
pablo1

[RECENZJA] „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” – znana historia w pigułce

Katarzyna Grochowalska17 czerwca 2018
"Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie" (fot. materiały prasowe kina Cinema City)

[RECENZJA] “Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” – buntownik z wyboru

Konrad Marzec28 maja 2018
1

[RECENZJA] “Prawdziwa historia” – twórcza niemoc oczami Polańskiego

Katarzyna Grochowalska13 maja 2018
"Avengers: Wojna bez granic" (fot. Youtube)

[RECENZJA] “Avengers: Wojna bez granic” – czy to jeszcze kino rozrywkowe?

Konrad Marzec30 kwietnia 2018