fbpx
Kultura recenzje

[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA] PigOut – czyli o tym, jak Świnia zdobywa “Internety”

(fot. Pixabay)
[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA] PigOut – czyli o tym, jak Świnia zdobywa “Internety”
Małgorzata Falkowska
REAKCJE

PigOut to pseudonim trzydziestoletniego hejtera, który ukazuje, że siedząc za korporacyjnym biurkiem też można skrywać w sobie ogromną dozę humoru. Już 19 lipca bieżącego roku nakładem Wydawnictwa Edipresse, ukaże się książka PigOuta pt. “Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera”

Opis wydawcy mówi nam już na wstępnie, że nie chcielibyśmy, by autor o nas pisał, co wydaje mi się absolutnym błędem, bo ja (jako autorka książek) chciałabym zostać zhejtowana przez PigOuta, wiedząc że on zrobi to w sposób, który przemówi do mnie doskonale. Pewnie czytając te negatywy na temat mojej twórczości, zalewałabym się łzami śmiechu, a to zawsze lepsze niż łzy rozpaczy.

Ciężko mnie rozśmieszyć, jeśli mowa o literaturze, jednak jemu się udało. Książka ma w sobie wiele opowieści, które sami skrywamy w duchu, bojąc się, że inni wezmą nas za kompletne marudy, jednak PigOut przedstawia te sytuacje w sposób komiczny, a co najgorsze prawdziwy. Lotnisko w Radomiu, czy listy z “Przyjaciółki” to tylko kilka poruszonych przez autora tematów, których, uwierzcie mi, nie brakuje. Każdy znajdzie coś dla siebie. No, chyba że należy do grona “korposztywniaków” biorących świat zbyt serio.

PigOut nie boi się w swych opowieściach używać nazwisk z pierwszych stron gazet. Może właśnie dlatego ponad pół roku temu zwróciłam na niego uwagę w sieci, kiedy to opisał w pamiętny sposób blask zębów Piaska. Od tamtego czasu regularnie śledzę jego wpisy i podziwiam, że potrafi hejtować innych z tak wielką dozą humoru. Niestety, ale jest w tym chyba wyjątkiem, bo inni hejtują tylko po to, aby hejtować, nic więcej.

Żeby nikt nie zachłysnął się peanami i nie pomyślał, że książka jest idealna, wspomnę o jej wadach. Największą bez wątpienia jest ilość stron. Naprawdę PigOut myślisz, że 254 strony to wystarczająco, aby poprawić mi humor? Musisz obiecać, że na tej książce Twoja przygoda z pisaniem się nie zakończy. Na wyróżnienie zasługuje pani redaktor, która miała nie lada wyzwanie czytając opowieści, w których dużo jest współczesnego slangu (chciałabym napisać młodzieżowego, ale gdzie trzydziestolatkowi do młodzieży).

Książkę oczywiście polecam i szczerze żałuję, że nie spędzę z nią moich wakacji. Ona aż prosi się o urlop nad polskim morzem, w górach lub nawet w domu, gdzie można będzie się pośmiać bez obawy, że inni będą ze dziwieniem się nam przyglądać.

PS. Zawsze myślałam, że to mnie przytrafiają się same dziwne historie, ale on mnie pobił. Jest moim komediowym Mistrzem!

Kultura recenzje
Małgorzata Falkowska

Kulturalna i społeczna dusza miasta. Autorka dwóch książek - "Mąż potrzebny na już" oraz "Gorzej być (nie) może"

Więcej w dziale Kultura recenzje

psy

Czy Psy 3 rozczarowują? [RECENZJA]

Mateusz Bąk31 stycznia 2020
123

Boże Ciało to nie tylko wciągająca historia ze świetną obsadą…

Mateusz Bąk20 października 2019
"Iniemamocni 2" w toruńskich kinach Cinema City (fot. materiały prasowe kina)

[RECENZJA] “Iniemamocni 2” – 14 lat minęło

Konrad Marzec19 lipca 2018
Opera Zdjęcie_2018-07-11_193658_www.youtube.com

[RECENZJA] “Whitney” – tragiczne życie w świetle reflektorów

Katarzyna Grochowalska12 lipca 2018
"Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego to godne uwagi dzieło (fot. Youtube)

[RECENZJA] “Zimna Wojna” – razem, ale jak?

Konrad Marzec28 czerwca 2018
pablo1

[RECENZJA] „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” – znana historia w pigułce

Katarzyna Grochowalska17 czerwca 2018
"Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie" (fot. materiały prasowe kina Cinema City)

[RECENZJA] “Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” – buntownik z wyboru

Konrad Marzec28 maja 2018
1

[RECENZJA] “Prawdziwa historia” – twórcza niemoc oczami Polańskiego

Katarzyna Grochowalska13 maja 2018
"Avengers: Wojna bez granic" (fot. Youtube)

[RECENZJA] “Avengers: Wojna bez granic” – czy to jeszcze kino rozrywkowe?

Konrad Marzec30 kwietnia 2018