fbpx
Kultura relacje

Artur Andrus show!

Artur Andrus po raz kolejny pokazał dlaczego jest tak kochany przez fanów (fot. flickr)
Artur Andrus show!
Jakub Strzelka
REAKCJE

„Dobry wieczór. Nazywam się Artur Andrus i dzisiaj wieczorem będą państwa ulubionym artystą.” – tymi słowami przywitała się z publiką żywa legenda polskiej sceny kabaretowej. W środowy wieczór pokaźna grupa miłośników twórczości Artura Andrusa mogła spędzić czas wraz z nim, a to z okazji koncertu inaugurującego tegoroczny Forte Artus Festiwal

Niebanalne poczucie humoru, wyjątkowo zabawne teksty, wielka swoboda, inteligencja oraz chwytliwy rytm. To cechy, które wyróżniają twórczość Artura Andrusa i przyciągają do artysty coraz to więcej fanów w przeróżnym wieku. Siła ich przyciągania od lat nie zmalała, a można wręcz powiedzieć, że zyskała na sile. Pokazał to wczorajszy koncert, podczas którego na Sali Wielkiej Dworu Artusa zasiadł komplet publiczności, chcącej spędzić okraszony doskonałym żartem czas.

Artur Andrus zagwarantował im to w charakterystyczny dla swoich wystąpień sposób – śpiewanie swoich utworów przeplatając zabawnymi anegdotami i monologami, które niekiedy przypominały stand up. Sam występ zaczął jednak od dziedziny, z której słynie najbardziej, czyli piosenki, a konkretnie utworu „Nie zaczynaj”, który jest również pierwszym intrem na najnowszej płycie artysty, zatytułowanej „Cyniczne Córy Zurychu.” To właśnie piosenek z tego krążka mogła wczoraj wysłuchać toruńska publiczność.

„Swego czasu myśleliśmy z zespołem nad koncepcją naszych występów i wymyśliliśmy takie coś: my gramy, państwu się podoba.” – powiedział w trakcie koncertu Artur Andrus. Nie ma w jego słowach żadnej przesady, bowiem publiczność wyraźnie pokazywała, że występ idola bardzo przypada im do gustu. Wybuchy śmiechu czy śpiewanie razem z Andrusem (do którego zresztą publika była zachęcana) było stałym elementem wczorajszego wieczoru. Zresztą świetny dialog z publiką cechuje wszystkie występy tego pana.

Kabareciarz, piosenkarz, komik, poeta – te wszystkie określenia pasują jak ulał do Artura Andrusa. Wczoraj jednak artysta pokazał jeszcze jedną ze swoich umiejętności, a konkretnie konferansjerkę. Gdy jest się świadkiem wydarzenia kulturalnego, sportowego czy jakiegokolwiek innego to często role są podzielone między poszczególne osoby. Prowadzeniem zajmuje się prowadzący, śpiewem artysta, choreografią choreograf, a oświetleniem techniczni. Jednak zdaje się to nie dotyczyć Andrusa, który ciężar wszystkich tych obowiązków wziął na swoje barki i wcale się pod nim nie ugiął, ale raczej sprawiał wrażenie, jakby to obciążenie wcale nie istniało.

Po raz kolejny Artur Andrus pokazał, że należy do absolutnej czołówki polskiej piosenki rozrywkowej i dał wspaniałe show, jakie potrafi zrobić tylko on. To była znakomita bardzo udana inauguracja Forte Artus Festiwal. Przed nami jeszcze wiele koncertów, a na równie wielu znakomitych wykonawców. Jeśli wszystkie występy będą tak udane jak wczorajszy, to kolejny jubileusz Dworu Artusa może się okazać wielkim sukcesem wieloletniego serca toruńskiej kultury, jakim to miejsce bez wątpienia jest.

Kultura relacje
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Kultura relacje

oscar-3679610_1920

Za nami 92. gala Oscarów. Wielki triumf Korei Południowej!

Mateusz Bąk10 lutego 2020
2020_01_19_koncert_tos_na_100-lecie_niepodleglosci_023

Ogromne zainteresowanie koncertem na finał obchodów niepodległości!

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
2019_11_16_camerimage_020

Tarantino: Ta nagroda jest dla mnie bardzo szczególna

Mateusz Bąk17 listopada 2019
2019_10_26_tofifest_final_004

Boże Ciało ze Złotym Aniołem! Tofifest na finiszu

Mateusz Bąk27 października 2019
24.10.2019 Torun FESTIWAL TOFIFEST OLEG SENCOW fot. Andrzej Goinski

Oleg Sencow – były polityczny więzień Rosji ze Złotym Aniołem Tofifest

Mateusz Bąk25 października 2019
baj_1

Festiwal Teatrów Lalek na finiszu. Oto nagrodzone spektakle!

Mateusz Bąk20 października 2019
2019_10_19_tofifest_020

Wystartował Tofifest! Ostaszewska z nagrodą za niepokorność twórczą

Mateusz Bąk20 października 2019
2019_10_13_koncert_laureatow_festiwalu_skrzypcowego_028

Najlepsi skrzypkowie nagrodzeni!

Mateusz Bąk16 października 2019
etap_i_3_-_fot._lukasz_ulanowski

Przesłuchania dobiegły końca! Kto pozostał w grze?

Mateusz Bąk8 października 2019