fbpx
Custom Text
Kultura relacje

Chór Alexandrowa zachwycił Arenę Toruń (FOTO)

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Chór Alexandrowa zachwycił Arenę Toruń (FOTO)
Aleksy Kiełbasa
REAKCJE

Ten, kto pojawił się wczorajszego wieczora w Arenie Toruń na pewno nie pożałował. Występ Chóru Alexandrowa zachwycił kilkutysięczną widownię, która zebrała się w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema

O godzinie 19:00 rozpoczął się koncert jednego z najbardziej znanych chórów na świecie. Uroczystym otwarciem było wniesienie na scenę flag Rzeczypospolitej Polskiej oraz Federacji Rosyjskiej. Chór zachwycił swoimi umiejętnościami. Pierwsza część koncertu trwała około 50 minut. Mogliśmy usłyszeć kilka rosyjskich pieśni wojskowych oraz zobaczyć balet na najwyższym poziomie. Akrobacje wykonywane przez tancerki i tancerzy rosyjskiego chóru imponowały wszystkim uczestnikom wydarzenia. Podczas tej części punktem kulminacyjnym było wykonanie w języku polskim “Czerwonych Maków na Monte Cassino”, co poruszyło zgromadzoną publiczność. Niektórzy wstali i śpiewali wraz z chórem polską pieśń wojskową związaną z bitwą pod Monte Cassino, podczas II wojny światowej.

O historii Chóru Alexandrowa możecie przeczytać TUTAJ

Drugą część poprzedziła 20-minutowa przerwa. Po niej znów mogliśmy zobaczyć artystów na scenie. Ponownie byliśmy świadkami wykonania polskiej piosenki przez gości z Rosji. Tym razem wybrano bardziej swobodny repertuar, a mianowicie piosenkę Jana Kiepury “Brunetki, blondynki”, co również wzbudziło aplauz wśród publiczności. Pięknie prezentowała się także sekcja baletowa, gdzie stroje robiły duże wrażenie. Artyści przebierali się kilkukrotnie, ubierając niezwykłe stroje ludowe oraz wojskowe. Jednak widownia ze zniecierpliwieniem czekała na jeden utwór… słynną “Kalinkę”. Wtedy Arena Toruń “zawrzała” chyba najbardziej, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. “Kalinka”, podobnie jak “Czerwone Maki na Monte Cassino”, również były śpiewane przez publikę. Występ zwieńczył utwór równie popularny utwór “Katiusza”.

Po występie, Chór Alexandrowa został nagrodzony gromkimi brawami. Nie ulega wątpliwości, że goście ze wschodu wywołali ogromne wrażenie na licznie zgromadzonej widowni. Ten kto się nie pojawił może żałować i pozostaje mu jedynie czekać na ponowną wizytę artystów z Rosji.

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)

Kultura relacje
Aleksy Kiełbasa

Pasjonat piłki nożnej, skoków narciarskich i dobrego kina. Generalnie człowiek sportu, ale lubi także wiedzieć, co się dzieje wokół. Dziennikarz, komentator oraz spiker radiowy. Otwarty, uśmiechnięty i przy tym bardzo gadatliwy. Zauroczony Toruniem.

Więcej w dziale Kultura relacje

Bez tytułu

Torunianka pozostaje w The Voice of Poland! (WIDEO)

Mateusz Bąk29 października 2018
2187653

Poznaliśmy laureatów 16. MFF Tofifest!

Mateusz Bąk28 października 2018
64S

Tofifest 2018: Tłumy na nowym filmie Koterskiego! [RELACJA]

Aleksandra Pladzyk22 października 2018
torunskie_gwiazdy13

Toruńskie Gwiazdy 2018 rozstrzygnięte! [RELACJA]

Adam Mroczek13 sierpnia 2018
IMG_6242

Podsumowanie tegoroczonego PER MUSICAM AD ASTRA

Katarzyna Grochowalska6 lipca 2018
marionettes-451578_960_720-1000x600

Zakończył się XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek “Spotkania” – nagrody rozdane

Maciej Gorczyński23 października 2017
DSC_2061

Energia Muzyki Filmowej na otwarcie kolejnego festiwalu Tofifest! Wybitni twórcy nagrodzeni (fotorelacja)

Marcin Lewicki22 października 2017
2017_09_10_25lat_mala_rewia_002

Teatr Muzyczny „Mała Rewia” uczcił 25-lecie

Mateusz Bąk11 września 2017
DSC_1398

Rekord frekwencji! Około 380 tysięcy odwiedziło Bella Skyway Festival!

Krystian Mekka28 sierpnia 2017