fbpx
Kultura relacje

„Już lepiej nam” – Romantycy Lekkich Obyczajów w Dwóch Światach

źródło: koziolkuj.pl
„Już lepiej nam” – Romantycy Lekkich Obyczajów w Dwóch Światach
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Wczoraj do Dwóch Światów szłam na koncert Romantyków Lekkich Obyczajów. Wiedziałam, że będzie też support, ale nie pamiętałam nawet nazwy. Pewnie dlatego, że widziałam ją tylko raz i nie za bardzo się nią zainteresowałam. Na koncerty RLO i tak zawsze chodzę w ciemno, bo wiem, że to, co pokażą będzie dobre

Okazało się, że to, co zagrał Administratorr Electro też było dobre. Muzycznie wypadli fajnie, a nawet więcej niż fajnie. Ale najmocniejszą stroną, nie tylko tego koncertu, ale też ich twórczości są teksty. Ciekawe, czasem zmuszające do myślenia, ale głównie zabawne. Na setliście znalazły się piosenki o rzucaniu palenia i dżdżownicach (czy raczej niechęci do ich jedzenia). Moją ulubioną z miejsca stała się ta o zakazie bicia w szczepionkę (kto ma trochę honoru wie, że wszędzie tylko nie tam).

Jeśli chodzi o Romantyków, to chyba nie będzie wielkim zdziwieniem, że się nie rozczarowałam. Ich koncerty zawsze poprawiają mi humor i tak też było tym razem. Wczoraj można było usłyszeć przekrojowy materiał z obu płyt. Była Balkonowa piosenka, Panienko ma (ze zwyczajową nauką refrenu przed jej wykonaniem) i Remiza, ale też i melancholijny Gdańsk. Publiczność jakvzwykle domagała się zagrania Lodziarki, którą, również jak zwykle, przyjęła bardz entuzjastycznie. Tak się stało, że na samym początku tej piosenki pękła Damianowi struna. Publiczność jednak postawia sobie za punkt honoru pomoc, bo odśpiewała ją tak głośno, że brak gitary nikomu nie przeszkadzał. Jak tylko rozpoczął się koncert i do samego jego końca jedna osoba z tłum dopominała się głośno Mojej wsi. I doczekała się jej, ale niestety dopiero jako bisu.

Wszystkie koncerty Romantyków mają coś w sobie. Nigdy się nie zawiodłam i wątpię, żeby kiedyś tak się stało. Zawsze są świetnie przygotowane nie tylko muzycznie (światła, dym), a od kiedy do koncertowego składu dołączył Kuba Staniak (klawisze, tamburyn), to on swoim tańcem zapewnia najlepsze efekty specjalne. Fajnie, że koncert był w Dwóch Światach, a nie w Carpe Diem, jak  poprzednie ich toruńskie koncerty. Większa scena pozwala na więcej, a i taka zmiana klubu wpływa na częściowo nową publiczność.

Więcej w dziale Kultura relacje

oscar-3679610_1920

Za nami 92. gala Oscarów. Wielki triumf Korei Południowej!

Mateusz Bąk10 lutego 2020
2020_01_19_koncert_tos_na_100-lecie_niepodleglosci_023

Ogromne zainteresowanie koncertem na finał obchodów niepodległości!

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
2019_11_16_camerimage_020

Tarantino: Ta nagroda jest dla mnie bardzo szczególna

Mateusz Bąk17 listopada 2019
2019_10_26_tofifest_final_004

Boże Ciało ze Złotym Aniołem! Tofifest na finiszu

Mateusz Bąk27 października 2019
24.10.2019 Torun FESTIWAL TOFIFEST OLEG SENCOW fot. Andrzej Goinski

Oleg Sencow – były polityczny więzień Rosji ze Złotym Aniołem Tofifest

Mateusz Bąk25 października 2019
baj_1

Festiwal Teatrów Lalek na finiszu. Oto nagrodzone spektakle!

Mateusz Bąk20 października 2019
2019_10_19_tofifest_020

Wystartował Tofifest! Ostaszewska z nagrodą za niepokorność twórczą

Mateusz Bąk20 października 2019
2019_10_13_koncert_laureatow_festiwalu_skrzypcowego_028

Najlepsi skrzypkowie nagrodzeni!

Mateusz Bąk16 października 2019
etap_i_3_-_fot._lukasz_ulanowski

Przesłuchania dobiegły końca! Kto pozostał w grze?

Mateusz Bąk8 października 2019