fbpx
Musical
Kultura zapowiedzi

Bezpłatne wydarzenia w klubie Od Nowa

(fot. facebook)
Bezpłatne wydarzenia w klubie Od Nowa
Aleksandra Pladzyk
REAKCJE

ACKiS Od Nowa przygotowało na listopad szereg interesujących wydarzeń, na które wejście jest całkowicie bezpłatne. Wśród oferowanych atrakcji znajdziemy kultowy już slam poetycki, wieczór podróżnika, czy wernisaż wystawy. Dodatkowo tej jesieni świętować będziemy 22 urodziny Radia Sfera

Program wydarzeń:

  • 7. 11., godz. 19:00 – Wernisaż wystawy Magdaleny Chomiak pt. „Witryny Sklepowe” – Magdalena Chomiak w 2013 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Obecnie kontynuuje kształcenie na stopniu doktoranckim w zakresie sztuk pięknych. Zgromadzone na wystawie obrazy, pochodzące z cyklu „Witryny sklepowe” odnoszą się do współczesnej mody na wszystko, co nowe, atrakcyjne, popularne. Prace są próbą komentarza wobec wykreowanego, sztucznego świata, który nas otacza. Inspirując się wystawami sklepowymi znanych firm odzieżowych oraz manekinami.
  • 7. 11., godz. 20:00 – ŚWIAT OD NOWA: „Polska w zmieniającym się świecie. Wyzwania dla polityki i gospodarki” – Świat Od Nowa to cykl debat akademickich organizowanych przez Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK. Na spotkaniach poruszana jest tematyka polityki międzynarodowej, komentowana przez ekspertów. Podczas drugiego spotkania w tym sezonie, podjęta zostanie problematyka Polski na arenie międzynarodowej.
  • 9.11., godz. 11:30 – Spotkanie z Pawłem Fajdkiem – Trzykrotnym mistrzem świata w rzucie młotem Paweł Fajdek odwiedzi Toruń, gdzie będzie promował swoją książkę pt. „PETARDA, czyli historie z młotem w tle”! Marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał po latach jedynie zadebiutować w B-klasie. Ojciec chciał zrobić z niego kolarza, ale on jeżdżenie po górach odbierał jako katorgę. Zamiast dwóch kółek wybrał więc jedno duże koło – to znajdujące się na lekkoatletycznym stadionie. Czymkolwiek by się nie zajął, świat prędzej czy później by o nim usłyszał. W czasie spotkania na słuchaczy będzie czekać kilka konkursów, podczas których Paweł rozda kilka swoich książek! Pozostali uczestnicy będą mogli zakupić książkę i zdobyć autograf od mistrza! Spotkanie poprowadzi Marcin Drogorób.
  • 14. 11., godz. 20:00WIECZÓR PODRÓŻNIKA: „Agata Wrońska – podróżująca motocyklistka, czyli o niesamowitych wyprawach na dwóch kółkach”- Speed Ladies” to największa w Polsce społeczność kobiet jeżdżących na motocyklach. Jedną z nich jest nasza bohaterka. Na spotkaniu Agata opowie o swoich dalekich i wielogodzinnych podróżach a także o swojej pasji do motorów. Usłyszymy również o tym, jak się podróżuje w odległe zakątki świata na jednośladzie będąc kobietą.
  • 19. 11., godz. 20:00 – Slam Poetycki – Slam to nieposkromiona hybryda poezji i performancu, krwiste igrzyska żywej liryki, czy też epicki pojedynek poetycki. Udział w nim może wziąć każdy śmiałek, który w szaleństwie swym obwołał się poetą i jeszcze się tego nie wstydzi. Prowadzącym imprezę i gwarantem nienaruszalności zasad slamu poetyckiego jest Justyna Kłosińska.
  • 22 – 23. 11., godz. 9:00 – Festiwal Sztuki Faktu – Festiwal jak co roku poświęcony będzie gatunkom wyrastającym ze sztuki faktu w filmie, telewizji i teatrze. Motto tegorocznej, 6. edycji „Łączy nas historia” związane jest z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy przewidują konkurs na reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu. Celem konkursu jest promocja gatunków misyjnych, w tym reportażu, dokumentu i teatru faktu oraz kształtowanie nowej generacji reporterów i dokumentalistów. Darmowe wejściówki będę rozdawane
    przez Toruńską Agendę Kulturalną.
  • 24.11., godz. 20:00 – URODZINY RADIA SFERA: BRYNDAL/RYCHLICKI – Redakcja Radia Sfera UMK z przyjemnością zaprasza wszystkich studentów, absolwentów, pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, sympatyków Radia i członków swojej wielkiej rodziny na 22. urodziny Rozgłośni. Spędzimy je wspólnie w klubie OD NOWA, w towarzystwie duetu Bryndal/Rychlicki.
Kultura zapowiedzi
Aleksandra Pladzyk

Kulturoznawca z krwi i kości. Jej świat kreci się zawsze tam, gdzie w Toruniu występują sztuka, kultura i nauka. Kierowana z wernisażu po finisaż, relacjonuje piękno artystycznego środowiska zabytkowego miasta. Ciekawa świata i ludzi, pasjonująca się podróżowaniem, po całym Starym Kontynencie, chłonie cała sobą to, co każda stolica ma jej do zaproponowania

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

Drukowanie

Rosyjskie animacje w Kinie Centrum

Aleksandra Pladzyk19 listopada 2018
moda_muz-680x510

Historia mody muzułmańskiej w Centrum Literatury CSW

Aleksandra Pladzyk19 listopada 2018
feather-pen-1378026_960_720

“O liść konwalii” – rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego i koncert Kwartetu ProForma

Aleksandra Pladzyk15 listopada 2018
eplakat-724x1024

“Pan Kleks. Powrót” – wyjątkowy musical nie tylko dla dzieci

Aleksandra Pladzyk15 listopada 2018
46235740_1951020778307201_9192354225424695296_n

Darmowe filmy dla miłośników sztuki nowoczesnej w Kinie Centrum

Aleksandra Pladzyk14 listopada 2018
fot.-dariusz-lachowski-3 (1)

BREAKOUT Symfonicznie w Wieczór Andrzejkowy

Aleksandra Pladzyk14 listopada 2018
Krawczyk_2017

Krzysztof Krawczyk świętuje jubileusz. Koncert także w Toruniu!

Mateusz Bąk14 listopada 2018
DSCN1470-Kopiowanie

Sylwia Grzeszczak wystąpi w Arenie Toruń!

Mateusz Bąk13 listopada 2018
zamek_krzyzacki_torun01

Specjalny spektakl historyczny w rocznicę odzyskania niepodległości

Aleksandra Pladzyk10 listopada 2018