fbpx
Kultura zapowiedzi

Bezpłatne wydarzenia w klubie Od Nowa

(fot. facebook)
Bezpłatne wydarzenia w klubie Od Nowa
Aleksandra Pladzyk
REAKCJE

ACKiS Od Nowa przygotowało na listopad szereg interesujących wydarzeń, na które wejście jest całkowicie bezpłatne. Wśród oferowanych atrakcji znajdziemy kultowy już slam poetycki, wieczór podróżnika, czy wernisaż wystawy. Dodatkowo tej jesieni świętować będziemy 22 urodziny Radia Sfera

Program wydarzeń:

  • 7. 11., godz. 19:00 – Wernisaż wystawy Magdaleny Chomiak pt. „Witryny Sklepowe” – Magdalena Chomiak w 2013 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Obecnie kontynuuje kształcenie na stopniu doktoranckim w zakresie sztuk pięknych. Zgromadzone na wystawie obrazy, pochodzące z cyklu „Witryny sklepowe” odnoszą się do współczesnej mody na wszystko, co nowe, atrakcyjne, popularne. Prace są próbą komentarza wobec wykreowanego, sztucznego świata, który nas otacza. Inspirując się wystawami sklepowymi znanych firm odzieżowych oraz manekinami.
  • 7. 11., godz. 20:00 – ŚWIAT OD NOWA: „Polska w zmieniającym się świecie. Wyzwania dla polityki i gospodarki” – Świat Od Nowa to cykl debat akademickich organizowanych przez Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK. Na spotkaniach poruszana jest tematyka polityki międzynarodowej, komentowana przez ekspertów. Podczas drugiego spotkania w tym sezonie, podjęta zostanie problematyka Polski na arenie międzynarodowej.
  • 9.11., godz. 11:30 – Spotkanie z Pawłem Fajdkiem – Trzykrotnym mistrzem świata w rzucie młotem Paweł Fajdek odwiedzi Toruń, gdzie będzie promował swoją książkę pt. „PETARDA, czyli historie z młotem w tle”! Marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał po latach jedynie zadebiutować w B-klasie. Ojciec chciał zrobić z niego kolarza, ale on jeżdżenie po górach odbierał jako katorgę. Zamiast dwóch kółek wybrał więc jedno duże koło – to znajdujące się na lekkoatletycznym stadionie. Czymkolwiek by się nie zajął, świat prędzej czy później by o nim usłyszał. W czasie spotkania na słuchaczy będzie czekać kilka konkursów, podczas których Paweł rozda kilka swoich książek! Pozostali uczestnicy będą mogli zakupić książkę i zdobyć autograf od mistrza! Spotkanie poprowadzi Marcin Drogorób.
  • 14. 11., godz. 20:00WIECZÓR PODRÓŻNIKA: „Agata Wrońska – podróżująca motocyklistka, czyli o niesamowitych wyprawach na dwóch kółkach”- Speed Ladies” to największa w Polsce społeczność kobiet jeżdżących na motocyklach. Jedną z nich jest nasza bohaterka. Na spotkaniu Agata opowie o swoich dalekich i wielogodzinnych podróżach a także o swojej pasji do motorów. Usłyszymy również o tym, jak się podróżuje w odległe zakątki świata na jednośladzie będąc kobietą.
  • 19. 11., godz. 20:00 – Slam Poetycki – Slam to nieposkromiona hybryda poezji i performancu, krwiste igrzyska żywej liryki, czy też epicki pojedynek poetycki. Udział w nim może wziąć każdy śmiałek, który w szaleństwie swym obwołał się poetą i jeszcze się tego nie wstydzi. Prowadzącym imprezę i gwarantem nienaruszalności zasad slamu poetyckiego jest Justyna Kłosińska.
  • 22 – 23. 11., godz. 9:00 – Festiwal Sztuki Faktu – Festiwal jak co roku poświęcony będzie gatunkom wyrastającym ze sztuki faktu w filmie, telewizji i teatrze. Motto tegorocznej, 6. edycji „Łączy nas historia” związane jest z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy przewidują konkurs na reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu. Celem konkursu jest promocja gatunków misyjnych, w tym reportażu, dokumentu i teatru faktu oraz kształtowanie nowej generacji reporterów i dokumentalistów. Darmowe wejściówki będę rozdawane
    przez Toruńską Agendę Kulturalną.
  • 24.11., godz. 20:00 – URODZINY RADIA SFERA: BRYNDAL/RYCHLICKI – Redakcja Radia Sfera UMK z przyjemnością zaprasza wszystkich studentów, absolwentów, pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, sympatyków Radia i członków swojej wielkiej rodziny na 22. urodziny Rozgłośni. Spędzimy je wspólnie w klubie OD NOWA, w towarzystwie duetu Bryndal/Rychlicki.
Kultura zapowiedzi
Aleksandra Pladzyk

Kulturoznawca z krwi i kości. Jej świat kreci się zawsze tam, gdzie w Toruniu występują sztuka, kultura i nauka. Kierowana z wernisażu po finisaż, relacjonuje piękno artystycznego środowiska zabytkowego miasta. Ciekawa świata i ludzi, pasjonująca się podróżowaniem, po całym Starym Kontynencie, chłonie cała sobą to, co każda stolica ma jej do zaproponowania

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

IMG_0323

Symfoniczna salsa na Dzień Kobiet

Mateusz Bąk6 marca 2020
dd

W Jordankach wystąpi ceniony skrzypek

Mateusz Bąk17 lutego 2020
85116703_2738810429528228_6301700218555465728_o

“Parasite” w ramach spotkań filozoficznych z filmem

Mateusz Bąk17 lutego 2020
Dwór_Artusa_1889-1891_Toruń_Rynek_Staromiejski_6_1-1000x600

Dom Muz dołączy do Dworu Artusa

Mateusz Bąk14 stycznia 2020
rw

Robbie Williams wystąpi w Jordankach! Co z biletami?

Mateusz Bąk27 listopada 2019
RW

HIT! W Toruniu wystąpi Robbie Williams!

Mateusz Bąk22 listopada 2019
797px-Theme-music-obywatel-gc-grzegorz-ciechowski-graphic-74968

Galeria Rusz upamiętni Grzegorza Ciechowskiego

Mateusz Bąk18 listopada 2019
QT9_R_00331-1024x805

Quentin Tarantino odwiedzi Toruń! Odbierze nagrodę Camerimage

Mateusz Bąk31 października 2019
1620px-Organek_2016-05-21_20-36-6

Tak Brzmi Miasto: Tomasz Organek gościem finałowego spotkania

Mateusz Bąk17 października 2019