fbpx
Kultura zapowiedzi

Bezpłatne wydarzenia w klubie Od Nowa

(fot. facebook)
Bezpłatne wydarzenia w klubie Od Nowa
Aleksandra Pladzyk
REAKCJE

ACKiS Od Nowa przygotowało na listopad szereg interesujących wydarzeń, na które wejście jest całkowicie bezpłatne. Wśród oferowanych atrakcji znajdziemy kultowy już slam poetycki, wieczór podróżnika, czy wernisaż wystawy. Dodatkowo tej jesieni świętować będziemy 22 urodziny Radia Sfera

Program wydarzeń:

  • 7. 11., godz. 19:00 – Wernisaż wystawy Magdaleny Chomiak pt. „Witryny Sklepowe” – Magdalena Chomiak w 2013 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Obecnie kontynuuje kształcenie na stopniu doktoranckim w zakresie sztuk pięknych. Zgromadzone na wystawie obrazy, pochodzące z cyklu „Witryny sklepowe” odnoszą się do współczesnej mody na wszystko, co nowe, atrakcyjne, popularne. Prace są próbą komentarza wobec wykreowanego, sztucznego świata, który nas otacza. Inspirując się wystawami sklepowymi znanych firm odzieżowych oraz manekinami.
  • 7. 11., godz. 20:00 – ŚWIAT OD NOWA: „Polska w zmieniającym się świecie. Wyzwania dla polityki i gospodarki” – Świat Od Nowa to cykl debat akademickich organizowanych przez Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK. Na spotkaniach poruszana jest tematyka polityki międzynarodowej, komentowana przez ekspertów. Podczas drugiego spotkania w tym sezonie, podjęta zostanie problematyka Polski na arenie międzynarodowej.
  • 9.11., godz. 11:30 – Spotkanie z Pawłem Fajdkiem – Trzykrotnym mistrzem świata w rzucie młotem Paweł Fajdek odwiedzi Toruń, gdzie będzie promował swoją książkę pt. „PETARDA, czyli historie z młotem w tle”! Marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał po latach jedynie zadebiutować w B-klasie. Ojciec chciał zrobić z niego kolarza, ale on jeżdżenie po górach odbierał jako katorgę. Zamiast dwóch kółek wybrał więc jedno duże koło – to znajdujące się na lekkoatletycznym stadionie. Czymkolwiek by się nie zajął, świat prędzej czy później by o nim usłyszał. W czasie spotkania na słuchaczy będzie czekać kilka konkursów, podczas których Paweł rozda kilka swoich książek! Pozostali uczestnicy będą mogli zakupić książkę i zdobyć autograf od mistrza! Spotkanie poprowadzi Marcin Drogorób.
  • 14. 11., godz. 20:00WIECZÓR PODRÓŻNIKA: „Agata Wrońska – podróżująca motocyklistka, czyli o niesamowitych wyprawach na dwóch kółkach”- Speed Ladies” to największa w Polsce społeczność kobiet jeżdżących na motocyklach. Jedną z nich jest nasza bohaterka. Na spotkaniu Agata opowie o swoich dalekich i wielogodzinnych podróżach a także o swojej pasji do motorów. Usłyszymy również o tym, jak się podróżuje w odległe zakątki świata na jednośladzie będąc kobietą.
  • 19. 11., godz. 20:00 – Slam Poetycki – Slam to nieposkromiona hybryda poezji i performancu, krwiste igrzyska żywej liryki, czy też epicki pojedynek poetycki. Udział w nim może wziąć każdy śmiałek, który w szaleństwie swym obwołał się poetą i jeszcze się tego nie wstydzi. Prowadzącym imprezę i gwarantem nienaruszalności zasad slamu poetyckiego jest Justyna Kłosińska.
  • 22 – 23. 11., godz. 9:00 – Festiwal Sztuki Faktu – Festiwal jak co roku poświęcony będzie gatunkom wyrastającym ze sztuki faktu w filmie, telewizji i teatrze. Motto tegorocznej, 6. edycji „Łączy nas historia” związane jest z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy przewidują konkurs na reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu. Celem konkursu jest promocja gatunków misyjnych, w tym reportażu, dokumentu i teatru faktu oraz kształtowanie nowej generacji reporterów i dokumentalistów. Darmowe wejściówki będę rozdawane
    przez Toruńską Agendę Kulturalną.
  • 24.11., godz. 20:00 – URODZINY RADIA SFERA: BRYNDAL/RYCHLICKI – Redakcja Radia Sfera UMK z przyjemnością zaprasza wszystkich studentów, absolwentów, pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, sympatyków Radia i członków swojej wielkiej rodziny na 22. urodziny Rozgłośni. Spędzimy je wspólnie w klubie OD NOWA, w towarzystwie duetu Bryndal/Rychlicki.
Kultura zapowiedzi
Aleksandra Pladzyk

Kulturoznawca z krwi i kości. Jej świat kreci się zawsze tam, gdzie w Toruniu występują sztuka, kultura i nauka. Kierowana z wernisażu po finisaż, relacjonuje piękno artystycznego środowiska zabytkowego miasta. Ciekawa świata i ludzi, pasjonująca się podróżowaniem, po całym Starym Kontynencie, chłonie cała sobą to, co każda stolica ma jej do zaproponowania

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020