fbpx
Kultura zapowiedzi

Czerń i biel na toruńskiej scenie czyli Sokół i Marysia Starosta w NRD

Ich koncerty zawsze gromadzą tłumy. Jak będzie tym razem? (fot. wikipedia.org)
Czerń i biel na toruńskiej scenie czyli Sokół i Marysia Starosta w NRD
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Ona – delikatna kobieta z charakterem i nieziemskim głosem. On –  silny mężczyzna z charyzmą, szczery do bólu i nieprzebierający w słowach raper. Czerń i biel. Ogień i woda. Połączenie dwóch żywiołów, idealnie ze sobą współgrających. Związała ich miłość, nie tylko ta do siebie, ale również do muzyki. To jedyna para na polskiej scenie hiphopowej. Sokół i Marysia Starosta już za kilka dni zagrają koncert w NRD. Czy ściany klubu wytrzymają pod naporem tylu fanów tego duetu? Oby dały radę, bo w żadnym innym miejscu w Toruniu nie ma tak klimatycznych koncertów hiphopowych

Na swoim koncie mają już dwie wspólne płyty: „Czysta brudna prawda” i „Czarna biała magia”. Obie pokryły się platyną, a na ich koncerty przychodzą tłumy. Sukces? Z pewnością. Nikt bowiem tak jak oni nie łączy ostrego, brutalnego rapu z subtelnym, kobiecym popem. W ich przypadku ta synteza się przyjęła, tworząc nową jakość w muzyce. Nie boją się eksperymentów – dźwięki czerpią z nawet elektroniki czy rocka. Teksty tego duetu oscylują w granicach przyzwoitości, są kontrowersyjne, ale prawdziwe. Ani Sokół ani Marysia nie boją się używać mocnych słów, dzięki czemu tworzą muzykę z charakterem. Muzykę trzeźwo i obiektywnie opisującą współczesny świat i skomplikowane relacje między ludźmi. Dobitnie ukazują sytuacje, w których się znajdujemy, choć nie do końca jesteśmy (albo nie chcemy być) tego świadomi. Nie boją nazywać się rzeczy po imieniu, a w jednym słowie potrafią zawrzeć szereg najbardziej skrajnych emocji, czego przykładem jest czternasty utwór płyty “Czarna biała magia”. Z każdym nowym teledyskiem podnoszą sobie wyżej poprzeczkę i udowadniają, że wszystko co robią, robią z pasją.

Marysia Starosta –  polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swój debiutancki krążek „Maryland” wydała w 2008 roku, a jej kolejne dwie płyty powstały już wspólnie z Sokołem.

Sokół – właściwie Wojciech Sosnowski; urodzony 11 marca 1977 w Warszawie polski raper, a także przedsiębiorca i dziennikarz radiowy. Współtwórca takich legendarnych formacji jak WWO, ZIP Skład oraz TPWC.

Koncert odbędzie się 27 listopada 2015 roku o godzinie 21:00 w klubie NRD. W piątkowy wieczór usłyszymy zarówno materiał z ich wspólnych płyt, jak i klasyki całej twórczości Wojtka. Skład koncertowy uzupełnia Dj Steez, znany z projektów PRO8L3M, Niewidzialna Nerka oraz Rap History Warsaw. Zadba on również o oprawę wizualną –  na specjalnie przygotowanych ekranach wyświetlane są kontrolowane perfekcyjnie zgrane z muzyką wizualizacje, które stały się już wizytówką grupy podczas trasy promującej ostatni album.

Bilety (dostępne w klubowym barze):
– 30zł – przedsprzedaż
– 40zł – w dniu koncertu

Teledysk do utworu “W dół brzuchem” z płyty “Czarna biała magia”:

Kultura zapowiedzi

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020