fbpx
Kultura zapowiedzi

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej – od dziś w Toruniu!

Już dziś inauguracja VI Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (fot. tak)
Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej – od dziś w Toruniu!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Już dzisiaj wieczorem, Baj Pomorski stanie się kulturalnym centrum Torunia. To właśnie w tym miejscu rozpocznie się VI Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

Andrew Lloyda Webbera fanom muzyki filmowej nie trzeba przedstawiać. To właśnie on jest twórcą soundtracków do takich produkcji jak „Jesus Christ Superstar”, „Sunset Boulevard” czy „Evity”. Muzykę z tych filmów będzie można usłyszeć na żywo już dzisiaj w Baju Pomorskim, w ramach inauguracji VI Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej. Teatr „Rampa” z Warszawy przygotował znakomity musical, upamiętniający twórczość króla tego gatunku. Początek spektaklu o godzinie 19:00.

Drugi dzień festiwalu będzie przebiegał pod znakiem piosenki aktorskiej. Na scenie Baju Pomorskiego będzie odbywał się Przegląd Konkursowy, w którym wezmą udział młodzi aktorzy, wokaliści, studenci szkół artystycznych oraz uczestnicy konkursów telewizyjnych poświęconych piosence. Młodych artystów będzie oceniało jury pod przewodnictwem samego Krzesimira Dębskiego.

Tego samego dnia w budynku Baju Pomorskiego odbędzie się jedna z imprez towarzyszących Festiwalowi Piosenki i Ballady Filmowej, mianowicie koncert „Alla Vienna Nocą – Podróż za jeden uśmiech”, na który będą składać się szczególnie wyjątkowe utwory z popularnych seriali. Zespół “Alla Vienna” to siedmioro znakomitych muzyków dysponujących bogatym doświadczeniem artystycznym. Z roku na rok wzbogacają swoje artystyczne portfolio, wypełniając sale koncertowe na całym świecie i zbierając świetne recenzje. Koncert objęty jest specjalnym patronatem radia RMF Classic.

Kluczowym punktem festiwalu będzie Koncert Galowy, który będzie miał miejsce na scenie plenerowej na Rynku Nowomiejskim. W tym roku, słynne hity filmowe publiczność usłyszy w wykonaniu m.in. Alony Szostak, Natalii Lubrano, Radosława Elisa, Magdaleny Grąziowskiej, Sebastiana Machalskiego, Marcina Czarnika oraz Emose Uhunmwangho.

W tym roku w Koncercie Galowym pojawi się grupa błyskotliwych interpretatorów piosenek, na co dzień związanych z teatrem. Warto zatem przypomnieć, że aktor z prawdziwego zdarzenia to aktor perfekcyjnie panujący nad głosem i potrafiący śpiewać – komentuje Andrzej Szmak, dyrektor festiwalu.

Koncert Galowy swoją obecnością uświetni Anita Lipińska, która zaśpiewa utwory znane z filmów „Pułapka” (w reżyserii Arkadiusza Drabińskiego) oraz z serialu „Na dobre i na złe”.

Kultura zapowiedzi
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020