fbpx
Kultura zapowiedzi

Forte Artus Festival – czyli w poszukiwaniu kultury

Tych wykonawców zobaczymy podczas tegorocznego festiwalu (fot. tak)
Forte Artus Festival – czyli w poszukiwaniu kultury
Jakub Strzelka
REAKCJE

Początek jesieni jest zwykle świetną okazją dla miłośników kultury, do poszerzania swoich horyzontów. Umożliwia im to co roku dwór Artusa, który już po raz kolejny organizuje Forte Artus Festiwal. Co w takim razie warto zobaczyć? Kogo posłuchać? Gdzie szukać inspiracji i gdzie się zatrzymać na dłużej? Lista atrakcji z pewnością zaspokoi oczekiwania największych „kulturomaniaków”

Już na sam początek organizatorzy przygotowali dla publiczności nie lada gratkę. Swoim występem festiwal zainauguruje jak zwykle znakomity Artur Andrus. Podczas koncertu publika będzie miała okazję posłuchać utworów z najnowszej płyty artysty – „Cyniczne Córy Zurychu”, a także przenieść się w czasie do poprzednich albumów Andrusa. Spotkania z popularnym piosenkarzem zawsze należą do bardzo atrakcyjnych i udanych, bowiem są uświetniane znakomitym poczuciem humoru i konferansjerką Andrusa. Koncert odbędzie się jutro, oczywiście w Dworze Artusa.

Kolejnym artystą, którego będziemy mieli okazje zobaczyć i usłyszeć będzie jazzowy kontrabasista, który swoją twórczością doskonale ukazuje, że jazz nie musi się kojarzyć tylko z muzyką poważną i warto pobawić się trochę tym gatunkiem, tak żeby wciąż zadziwiał i pasjonował, a jest nim Wojciech Mazolewski Quintet.

Do Grodu Kopernika ponownie zawita Kayah , która jak zwykle zagwarantuje swoim fanom, i nie tylko, rozrywkę na najwyższym poziomie. Będziemy mogli usłyszeć piosenki z albumu Kamień  z okazji 20-lecia tego oto albumu i ponownie wspominać minione czasy, w których artystka swoją twórczością cieszyła ucho niejednego Polaka.

Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o, właściwie kulminacyjnym momencie imprezy, na którym to wystąpi sama królowa polskiej piosenki. Wrażeń dostarczy nam Irena Santor, która swoim głosem wzruszy pewnie niejednego słuchacza. Tej Pani nie trzeba bardziej przedstawiać, gdyż jej piosenki czy starsze czy nowsze są zawsze tak samo aktualne i uczyniły ją ponadczasową artystką. Koncert ten będzie kolejną okazją do wspominania minionych lat i przezywania radości w słuchaniu artystki.

Jak widzimy podczas Forte Artus Festival nie zabraknie atrakcji i koncertowych wrażeń. Podsumowując czekają na nas muzyka i atrakcje na najwyższym poziomie. A czasem przecież warto pozwolić sobie na chwilę rozrywki i zaczerpnięcie oddechu kultury, prawda?

Kultura zapowiedzi
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020