fbpx
Kultura zapowiedzi

Grudzień na ekranach kin – wielki powrót “Gwiezdnych Wojen”

(fot.pixabay)
Grudzień na ekranach kin – wielki powrót “Gwiezdnych Wojen”
Konrad Marzec
REAKCJE

Nie ulega wątpliwości – przed nami jedna z najgorętszych premier tego roku. “Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” to film, na który czekają miliony widzów na całym świecie. Nieco w cieniu tej produkcji znajdą się m.in. nowy film Woody’ego Allena, oraz historia legendarnego tenisowego pojedynku

Na początku miesiąca grudnia, w Cinema City będziemy mogli oglądać filmy, które swoje premiery miały pod koniec poprzedniego miesiąca. Wyróżnić tutaj trzeba szczególnie obsypaną nagrodami polską produkcję “Cicha Noc” z Dawidem Ogrodnikiem w obsadzie, adaptację książki Agathy Christie “Morderstwo w Orient Expressie” oraz trzecią część “Listów do M.”

Grudzień zaczniemy od mocnego kina w wydaniu irlandzkim. Przed nami “Zabicie świętego jelenia”, czyli trudny dramat o mężczyźnie, który musi się odnaleźć w nowej sytuacji, gdy przyjęty pod dach chłopiec zmienia kompletnie swoje zachowanie. W obsadzie m.in. Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone. Pierwszy piątek dwunastego miesiąca roku to także nowe dzieło Woody’ego Allena. “Na karuzeli życia” znajdą się Kate Winslet i Justin Timberlake.

Tydzień później kolejna ciekawa propozycja z kina sportowego, znów z tenisem na pierwszym planie. Po “Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” przychodzi czas na “Wojnę Płci”. Steve Carell i Emma Stone jako Bobby Riggs i Billie Jean King. Legendarny pojedynek z 1973 roku, teraz także na ekranach kin.

Aż wreszcie 14 grudnia. “Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” – czyli prawdziwa gratka dla fanów….. dla wszystkich! Po bardzo ciepło przyjętym “Przebudzeniu Mocy” i jeszcze lepszym “Łotrze 1.”, nadszedł czas na ósmą część sagi. Dla Riana Johnsona przyszedł czas weryfikacji, gdyż oczekiwania sympatyków tego uniwersum są ogromne. Czy jest życie bez Hana Solo? Przekonajmy się!

Koniec roku nie oznacza nudy w światowym kinie! Dziewczyny z “Pitch Perfect” powrócą w trzeciej części kinowego hitu dla młodzieży. Jak wygląda ich życie po college’u? A pamiętacie klasyczne “Jumanji”? Teraz przyszedł czas by przenieść akcję… do jungli! “Jumaji: Przygoda w dżungli” to dosyć ryzykowny projekt, ale być może Jack Black i Dwayne Johnson dadzą radę przed kamerą.

29 grudnia na ekrany kin wchodzi historia P.T. Barnuma, amerykańskiego artysty, któremu sławę przyniósł cyrk. W roli głównej Hugh Jackman. Dla młodszych widzów mamy propozycję w postaci drugiej części przygód misia Paddingtona.

Tekst powstał we współpracy z siecią kin Cinema City

Tekst powstał we współpracy z siecią kin Cinema City

Kultura zapowiedzi
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020