fbpx
Kultura zapowiedzi

Koncert otwarcia Tofifest 2016 – Steve Nash: „To dla mnie ciekawe doświadczenie” (foto)

Steve Nash (szary sweter) zdecydowanie traktuje koncert inauguracyjny, jako swoiste wyzwanie (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)
Koncert otwarcia Tofifest 2016 – Steve Nash: „To dla mnie ciekawe doświadczenie” (foto)
Jakub Strzelka
REAKCJE

Wielkimi krokami zbliża się XIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, a wraz z nią wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Koncert otwarcia Festiwalu uświetni dobrze w Toruniu znany Steve Nash, który wraz ze swoją Film Orchestrą przygotował wyjątkowe show. Jak mówi sam muzyk, to będzie bardzo oryginalny koncert

Steve Nash słynie na muzycznej scenie ze swojej niekonwencjonalności. Koncerty, w których złączył w jedno dwa odmienne od siebie światy muzyki klasycznej i elektronicznej podbiły serca publiki. Toruński producent przygotowuje się do kolejnego wielkiego show. Tym razem jego zadaniem jest godna inauguracja Tofifestu. Jak przystało na festiwal filmowy, wiele utworów, jakie wykona muzyk i jego orkiestra będzie znanych publice z filmów, które przeszły do legendy światowej kinematografii. Od oryginałów będą się jednak różnić aranżacją.

To dla mnie ciekawe doświadczenie, bo muzyka filmowa daje wiele fajnych możliwości – mówi Steve Nash. – Przede wszystkim niesie ze sobą tematy, które wszyscy bardzo dobrze znamy, ale nie zawsze spodziewamy się w jakiej innej formie można je usłyszeć. Ja pokusiłem się o to, żeby przedstawić publiczności hity światowego kina w trochę innych odsłonach. Dlatego dobrałem specjalny skład osobowy. Będzie z nami DJ-Funktion, z którym będziemy ogrywać didżejsko te tematy filmowe, ale również pojawią się Natalia Nykiel, Marek Pospieszalski, Tomek Organek oraz Sławek Kosa Kosiński. Publiczności przedstawimy utwory takich kompozytorów jak: Hans Zimmer, John Williams, Ennio Morricone, Andrzej Kurylewicz czy Krzysztof Komeda. Całe show będzie okraszone materiałem filmowym i wizualizacjami z filmów, z których będziemy korzystać. Chcemy pokazać, jak w ciekawy i nowoczesny sposób można wykonywać muzykę filmową.

Stave Nash stworzył dwunastoosobowy zespół, który będzie odpowiadał za przebieg widowiska. Poza wymienionymi przez producenta artystami, będą to jeszcze: Kamil Filipski, Moo Latte, Marta Kotaszewska, Wojciech Zadrużyński oraz Robert Chylicki. W oprawie elektronicznej Nashowi pomagać będzie DJ Funktion, który szerzej znany jest w środowisku hip-hopowym.

W kwestii elektronicznej pomagam tam, gdzie mogę w produkcji numerów – mówi DJ-ski mistrz świata federacji IDA. – Jako didżej z dwunastoletnim stażem, który spędził wiele godzin na słuchaniu przeróżnej muzyki, stwierdzam, że to, co robi Steve z numerami to jest coś niesamowitego. Potrafi utrzymać trzon utworu, ale też w bardzo zaskakujący sposób przerabia te piosenki na swoją modłę.

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są do nabycia pod tym linkiem.Koncert odbędzie się w CKK Jordanki.

(fot. Agnieszka Krawczyl/chillitorun.pl)

Kultura zapowiedzi
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020